Vaša rodina rastie, ale váš byt nie? Máme pre vás riešenie!

poschodova-postel

Máte pocit, že váš byt či rodinný dom nedostačuje priestorovým nárokom vašej rodiny? Zúfate si, že detskú izbu nemožno nafúknuť, pretože deti rastú a treba tu umiestniť rozmernejší nábytok aj viac vecí? Skôr než pristúpite k zvažovaniu hypotéky na väčší byt, pozrite sa s nami na niekoľko praktických rád. Môžu vám ušetriť veľa peňazí!

Zákon konečnosti priestoru v byte

Rodičia detí, ktorí žijú predovšetkým v menších bytoch, určite vedia svoje o tom, aké je často ťažké vysporiadať sa s obmedzeným priestorom. Detská izba stále menej dostačuje potrebám detí, lenže ani detská izba, ani celý byt nie je a nemôže byť nafukovacia. Riešenie, ktoré je finančne náročné, je potom presťahovanie sa do nového a väčšieho bytu, či dokonca do rodinného domu.

Je možné si k tomuto kroku prizvať bytového architekta. Zároveň je rovnako možné postupovať podľa rád získaných na internete, z odborných časopisov aj od priateľov, rodinných príslušníkov a známych. Vedzte, že ich bude oveľa viac, než by ste čakali, pretože s nedostatkom miesta v byte sa stretáva skoro každý.

Ako ďalší dôležitý pomocník sa potom javia plánovacie programy, ktorých je v dnešnej dobe dostatok, a to dokonca tých, ktoré sa dajú stiahnuť zadarmo. Práve dôsledná vizualizácia môže odhaliť všetky slabé miesta vašich návrhov.

skrinova-zostava
Skriňová zostava

Chvála vstavaným skriniam

Ďalším pomocníkom, ktorý zachráni miesto vo vašom byte, je vstavaná skriňa. Ide o obvyklé, ale stále veľmi účinné riešenie. Ďalšou možnosťou je poschodie vybudované v predsieni priamo nad vchodovými dverami, čo je často nevyužívaný priestor, ktorý však dokáže tiež výrazne prospieť ako ďalšie úložisko vecí. Pravidlom je, že by tieto riešenia mali byť vytvorené skutočne odborne podľa premysleného plánu, amatérske riešenia sú síce rýchle, ale nemusia vynikať svojou skutočnou efektivitou.

Ako je možné efektívne ušetriť miesto?

Kľúčom k riešeniu priestorových problémov je predovšetkým optimalizácia úložných priestorov. Myslíte si, že využívate všetky možnosti? Zaobstarajte si poschodové postele, ktoré môžu byť ponúkané v celej zostave. Okrem dvoch lôžok tak získate aj skriňu a komodu, ktoré sú do zostavy taktiež zakomponované. V prípade len jedného obyvateľa detskej izby je možné namiesto dolného lôžka poschodovej postele umiestniť pracovný stôl.

Ďalšou možnosťou je potom lôžko s úložným priestorom. Vhodne riešený úložný priestor dokáže pojať mnoho vecí a zároveň všetko vyzerá upravene na rozdiel od variantu, kedy sú predmety uložené priamo pod posteľou, čo už pripomína chaos.

poschodova-postel
Poschodová posteľ

Zaobstarajte si amatérskych konzultantov

Zapojte deti ich do premeny ich detskej izby či ďalších miestností v byte. Nechajte ich, nech prídu so svojimi návrhmi. Niektoré z nich budú síce zo sféry science fiction, niektoré ale môžu byť naopak zaujímavé a minimálne položiť základy k ďalším praktickým úvahám. Navyše tieto služby máte úplne zadarmo.

Rovnako ich zapojte aj do vlastných nákupov, nech samy vidia, aké kusy nábytku sa im nakupujú. Zároveň si samy môžu určovať niektoré parametre, napríklad farbu, ktorá nie je až takým kľúčovým kritériom. Uvidíte, že tak dosiahnete nielen viac priestoru, ale aj väčšiu spokojnosť celej rodiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *