Súčasné trendy v sprchovacích kútoch

moderna-kupelna

Kúpeľňa neslúži iba na hygienické účely, je zároveň miestom pre relaxáciu a dobitie energie. Aby čo najlepšie prospievali zdraviu tela, duši i mysli, je potrebné ju vybaviť tým správnym zariadením. Odborníci na kúpeľne nám prezrádzajú, aké sú dnešné trendy v sprchovacej zóne.

Trendy v sprchovej zóne

Hovorí sa, že sprchové zásteny sú dnes už populárnejšie ako vane. Hlavným dôvodom, prečo sa teší takej obľube, je úspora času – namočiť, namydliť, opláchnuť a von. Túžite po kúpeľni, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky, a stojíte pred rozhodnutím, či zaobstarať sprchovací box alebo kút? Dnes vám prezradíme, aké sú rozdiely medzi jednotlivými typmi kúpeľňového vybavenia aj ktoré trendy teraz vládnu. 

Sprchovací kút

Je to praktické a cenovo pomerne dostupné riešenie aj do malých kúpeľní. Dobre zvolený sprchovací kút sa môže stať srdcom celého priestoru kúpeľne. Keď si vyberiete múdro, bude pôsobiť elegantným dojmom a interiéru vtlačí luxusný ráz.

Rozhodne je z čoho vyberať. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach a v ponuke sú rohové, štvorcové aj obdĺžnikové varianty s nepreberným množstvom šírok, výšok a dverí. Dekor skiel je možné voliť presne podľa vašich predstáv, a môže tak plniť praktickú a dekoračnú funkciu, a zároveň dômyselne vytvoriť intímnu zónu.

sprchovy-kut
Sprchový kút

Nadčasová elegancia Walk In

Sprchové kúty typu Walk In sa vyznačujú jednoduchosťou, eleganciou a praktickosťou. Sprchový priestor Walk In je tvorený jednou, voľne stojacou pevnou stenou a sprchovým žľabom. Walk In je sprchový prvok v úrovni podlahy, takže je len na vás, či sa rozhodnete kombinovať ho so sprchovacím žľabom alebo s nízkou sprchovou vaničkou. Praktickejšie je Walk In postaviť okolo sprchového žľabu, tým sa sprcha stáva bezbariérovou.

Sprchový box

Na rozdiel od sprchovacieho kúta, kde sa často nevyhnete stavebným úpravám, je sprchovací box kompletným riešením so všetkým. Stačí ho iba napojiť na rozvody a odpad. Súčasťou boxu navyše môžu byť masážne trysky alebo para. Počítajte ale s vyššou investíciou. Aj tu je nutné rozhodnúť sa medzi posuvným systémom otvárania dverí alebo klasickým otočným. Samotný tvar vaničky sa rôzni rovnako ako typ konštrukcie a zasklenia. Výber preto prispôsobte miestu, ktoré ste pre sprchový box v kúpeľni vyčlenili.

sprchovy-box
Sprchový box

Štýlový vzhľad alebo obľúbená klasika

Pokiaľ uprednostňujete odľahčený moderný dizajn, vyberte si bezrámovú konštrukciu zloženú iba z bezpečnostných skiel a pántov alebo ustavovacích profilov, ktorými sú sklá prichytené k stene. Zaujímavou alternatívou sú aj polrámové konštrukcie bez zvislých vnútorných profilov. 

S ohľadom na dispozíciu miestnosti vyberajte aj veľkosť sprchového kúta. Pokiaľ bojujete s miestom, zamerajte sa na kúty s posuvnými dverami, ktoré nezasahujú do priestoru kúpeľne. 

Plánovanie kúpeľne

Pokiaľ si chcete naplánovať kúpeľňu z pohodlia domova, pomôže vám nová online videokonzultácia, vďaka ktorej zariadite kúpeľňu alebo zvládnete jej rekonštrukciu čo najefektívnejšie. Profesionálni odborní projektoví poradcovia vám úplne zadarmo a v pohodlí vášho domova pomôžu napríklad s výberom správnej sprchovej vaničky a sprchovacieho kúta, alebo vám vytvoria 3D plán a pomôžu s celkovým výberom a usporiadaním sanitárnych prvkov. Je možné si objednať aj montážny servis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *