Najpredávanejšie postele do spálne

postel-do-spalne

Túžite po novej postele do spálne, ale nemôžete sa rozhodnú akú? Prinášame Vám výber najpredávanejších postelí do spálne. Všetky postele sú vyberané za podmienok najvyššej kvality aj najlepšieho materiálového spracovania. 

Najpredávanejšie postele do spálne

Manželské postelemanzelska-postelviac-informacii

Jednolôžkové postele

jednolozkova-postelviac-informacii

Drevené postele

drevena-postelviac-informacii

Rozkladacie postele

rozkladacia-postelviac-informacii

Čalúnené postele

calunena-postelviac-informacii

Boxspring

boxspringviac-informacii

Americké postele

americka-postelviac-informacii

Futónové postele

futonova-postelviac-informacii

Sklápacie postele

sklapacia-postelviac-informacii

Postele s úložným priestorom

postel-s-uloznym-priestoromviac-informacii

Postele z masívu

postel-z-masivuviac-informacii

Vyvýšené postele

vyvysena-postelviac-informacii

Hotelové postele

hotelova-postelviac-informacii

Náš tip

Posteľ Inez Boxspring 140×200 cm – od 542€ – viac informácií TU

Posteľ Alice Boxspring 140×200 cm – od 655€ – viac informácií TU

Posteľ boxspring Mame 140×200 – od 665€ – viac informácií TU

Posteľ boxspring Lasi 140×200 – od 665€ – viac informácií TU

Ako vybrať posteľ do spálne

Na výbere postele do spálne si dajte extra záležať. Tento kus nábytku totiž výrazne ovplyvňuje kvalitu vášho spánku aj partnerského spolužitia. V neposlednom rade udáva design postele vzhľad celej miestnosti. Čo všetko by ste pri nákupe mali zohľadniť?

Konštrukcia a materiál

Dôležitú úlohu popri vlastnostiach má určite aj samotný vzhľad, najmä čelo postele. To je zrejme najvýznamnejším dizajnovým prvkom, chráni vás aj partnera od steny a izoluje od prievanu v oblasti hlavy. V prípade čela sa zamerajte na jeho výšku a rozmery, aby pasovalo nielen do miestnosti, ale aj vhodne ladilo so zvyškom postele.

Drevené postele

Drevo je zdravotne nezávadné a má vynikajúcu životnosť aj pevnosť. Postele z mäkkého dreva (smrek, borovica, smrekovec …) sa vyznačujú krásnou kresbou dreva aj s viditeľnými hrče. Obľúbené sú v detských izbách a na chatách, pretože sú cenovo dostupné. Postele z tvrdého dreva (buk, dub, jaseň, orech, čerešňa…) bývajú veľmi pevné a stabilné.

Kované postele

Kované postele sú tiež veľmi pevné a stabilné. Dôležitá je pevnosť materiálu – plechy bočnice by mali mať hrúbku aspoň 1,5 mm a bočnica by mala byť vysoká aspoň 10 cm. Pri výbere sa zamerajte na kvalitu spojov – pri zaťažení by nemali vydávať žiadny zvuk.

Čalúnené postele

Takéto postele majú konštrukciu lôžka aj čelo potiahnuté textíliou, koženkou alebo kožou. Výhodou je široký výber poťahových látok. Nevýhodou je fakt, že sú často obľúbeným miestom pre roztoče. Posteľ sa pritom nedá tak ľahko vyčistiť, preto je tento typ postele nevhodný pre alergikov.

Správna veľkosť postele

Pred výberom postele je dobré uvedomiť si svoju a partnerovu telesnú konštitúciu a tiež isté spánkové zvyky. Niektorí dávajú prednosť blízkosti po celú dobu spánku, iné páry sa zase po zaspaní rozdelia a každý spáč sa rozťahuje na svojej polovici. Optimálny rozmer pre dvojlôžko je 180×200 cm, niekomu však bohato postačí aj 160×200 cm. Ak máte menšiu spálňu alebo byt, kde sa každý centimeter počíta a vyspíte sa pohodlne aj na menšej ploche, môžete zvoliť aj skladných 140×200 cm. Dĺžku postele tak voľte podľa výšky najvyššej osoby, ktorá v nej bude spať, a pridajte ešte 25 centimetrov navyše.

Výška postele

Ak si ranné vstávanie chcete výrazne uľahčiť, siahnite po vyššej posteli. Ložná plocha by mala byť 40–50 centimetrov od zeme. Pre vyššie zmienené osoby pridajte pokojne ešte ďalších 10 cm.

Luxus, čo sa týka výšky a pohodlia, vám spoľahlivo poskytnú tzv. boxspringové postele, ktoré poznáte tiež možno pod názvom kontinentálne alebo americké a pravdepodobne ste sa s nimi už stretli v hoteli, alebo na dovolenke v zahraničí. Pohodlie spánku na boxspringových posteliach spočíva v tom, že jej pružinové jadro je flexibilnejšie ako lamelový rošt. To je potom ten dôvod, prečo sú boxspringové postele komfortnejšie ako obyčajná posteľ. Tento typ postele zaručí spokojnosť z hľadiska hygienického, relaxačného aj ortopedického.

Rošty a matrace

Hoci sú k dispozícii široké rošty pre dvojlôžko, vždy voľte radšej variant jeden a jeden – hmotnosť sa lepšie rozloží a mať pod chrbtom svoj vlastný rošt v danej šírke je ergonomicky vhodnejší. Čo sa týka matraca, obvykle zaobstaráte jeden veľký – to môže byť úplne vyhovujúce, ale najmä v prípade, keď je medzi vami a partnerom výraznejší váhový rozdiel, odporúčame zaobstarať dva matrace. Dajte však pozor, aby ste vybrali posteľ s dostatočne vysokými bočnicami, aby vám v ráme matraca dobre držala.

Úložný priestor

Úložné priestory v posteli obzvlášť v malom byte môžu byť veľmi užitočné – nie sú vidieť a poskytnú veľa priestoru, napríklad pre náhradné lôžkoviny alebo zbierku akýchkoľvek predmetov a spomienok, ktorých sa odmietate vzdať. Ak vám však úložné priestory zase tak nechýbajú, zvoľte posteľ bez nich. Kvôli úložnému priestoru totiž dochádza k nedokonalej cirkulácii vzduchu v matraci, ktorý tak budete musieť pravidelnejšie čistiť alebo nechať prevetrávať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *