Vylaďte si kúpeľňu do posledného detailu

kupelnove-doplnky

Ako zariadiť kúpeľňu, aby bola funkčná a vyzerala esteticky? Stavte na inteligentné využitie priestoru a praktické doplnky. Poradíme vám, čo vám nesmie chýbať.

Zariaďujete kúpeľňu a chcete mať všetko tip top? Nezabudnite na drobnosti, ktoré pozdvihnú celú miestnosť o level vyššie. Kúzlo funkčných a estetických kúpeľní tkvie totiž v detailoch. A veľa z nich sa dá zaobstarať aj lacno. Na čo sa zamerať?

Doplnky vyberajte v jednotnom štýle

Do akého štýlu ste ladili celú kúpeľňu? Je skôr minimalistická, alebo ste dali prednosť rustikálnemu pohodliu? V každom prípade prispôsobte výber doplnkov celkovému ladeniu kúpeľne. Odporúčame vytvoriť zoznam všetkých doplnkov, ktoré budete kupovať, od dávkovača na mydlo až po záchodovú kefu a zaobstarať všetko naraz, ideálne z jednej série. Tak si môžete byť istí, že k sebe všetky kúpené kúpeľňové doplnky budú ladiť.

Estetika nie je všetko

Pri vyberaní doplnkov nezabudnite na to, prečo si ich vlastne kupujete. Teda na skutočnosti, že vám majú uľahčiť a spríjemniť každodenné činnosti. Funkčná stránka by tak s tou estetickou mala ísť ruka v ruke. Preto vyberajte materiály, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale aj odolajú náročným kúpeľňovým podmienkam. Poslednou dobou je veľmi trendy drevo. Najmä lacnejšie drevené doplnky ale môžu začať plesnivieť. Drevo v kúpeľni vyzerá skvele, preto sa ho rozhodne nevzdávajte, len voľte odolné dreviny, ktoré sú vo vlhku ako doma. Taký exotický teak je do kúpeľní ako stvorený. Skvele sa hodia aj sklenené doplnky, nerez alebo luxusne vyzerajúci kameň.

...

Batéria nemusí byť len chrómovaná klasika

Kúpeľňové batérie dotvárajú pomerne výrazne celkový vzhľad kúpeľne. Pokiaľ chcete elegantné riešenie, odporúčame podomietkovú batériu, z ktorej ide vidieť len výtok vody a kohútik alebo páka. Inštalácia je pri tomto type náročnejšia, ale luxusný minimalistický vzhľad to vynahradí. A že už vás nebaví chróm? Skúste čierne kúpeľňové batérie, ktoré v moderných interiéroch vyzerajú úplne skvele. V takom prípade ale kúpte čiernu batériu nielen k umývadlu, ale aj do sprchového kúta alebo k vani. Najlepší výsledok dosiahnete, keď všetky chrómované doplnky vymeníte za tie čierne, vrátane rámu skla pri sprchovacom kúte. Také rozhodnutia robte teda ideálne ešte skôr, než bude kúpeľňa hotová.

Využite priestor múdro

Najmä paneláková kúpeľňa neponúka veľa priestoru na realizáciu. Pokiaľ chcete mať prakticky usporiadanú kúpeľňu, ktorá pôsobí priestranne, budete musieť trochu viac premýšľať, aby sa do kúpeľne zmestilo všetko, čo je potrebné. Pokiaľ nechcete vystavovať svoje kozmetické a čistiace prípravky všetkým na obdiv, odporúčame zaobstarať skrinky do priestoru, ktorý by inak bol nevyužitý. Teda zrkadlovú skrinku nad umývadlo, namiesto obyčajného zrkadla a umývadlovú skrinku, ktorá navyše schová inak nevzhľadný sifón. Vnútri skriniek oceníte praktické organizéry, vďaka ktorým budete mať prehľad, kde čo máte.

Doplnky bez vŕtania

Chýbajú vám na stene nejaké tie poličky a háčiky a už sa vám nechce vŕtať? Našťastie to ide aj inak. Asi by sme vynechali obyčajné prísavky, ktoré majú tendencie sa odlepovať, ale siahli by sme po doplnkoch, ktoré sa na dlaždičky dajú prilepiť extra silným lepidlom. Zvoliť môžete poličky do sprchového kúta aj rôzne držiaky a háčiky na umývadlo.

Zariadenie vyberajte tak, aby vám vydržalo dlhé roky. Nechať sa zlákať výraznými trendmi, ktoré sa rýchlo opozerajú, sa vám neoplatí. Ideálne tak voľte nadčasové kúsky z kvalitných materiálov, ktoré budú aj po rokoch ako nové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *