Nerušiť pracujem! – Máte tiež doma pracovňu?

kancelaria

Nie každý má možnosť zariadiť si v rámci bytu svoj vlastný kútik – pracovňu. Často nás obmedzujú priestorové možnosti. Nedajte sa ale ovplyvniť týmto faktom a trvajte na svojom. Veď svoj súkromný priestor si môžete zariadiť takmer v každej miestnosti. Záleží len na vás, kde sa rozhodnete aspoň na chvíľku v pokoji utriediť svoje myšlienky.

Vyčlenenie pracovne

Dôležité je vymedziť priestor pracovne aspoň opticky. Najjednoduchším riešením sú kusové koberce, dekoratívne závesy alebo praktické knižnice, ktoré môžu byť aj obojstranne riešené. Ku komplikovanejším riešeniam patria medzisteny zo sadrokartónu alebo pohyblivé zasúvacie dvere. Nezabudnite na prístup čerstvého vzduchu a svetla. V prípade integrovaných domácich pracovní hrá dôležitú úlohu aj použitý materiál a jeho farebnosť. V šťastnejšom prípade sa môže tento deliaci kus stať aj ozdobou, ba dokonca akcentom miestnosti.

kancelaria
Kancelária

Minimalizmus pre všetkých

Pri zariaďovaní pracovne vsádzajte na minimálne množstvo vecí a vezmite si do nej len to, čo potrebujete. Pamätajte, že čím viac vecí okolo seba máte a čím viac ich máte na očiach, tým horšie sa vám bude v miestnosti pracovať. Rozptýliť ľudskú myseľ, ktorá sa práve snaží sústrediť na dôležitú činnosť, je skutočne nesmierne jednoduché. Rovnako jednoduché je zariadiť pracovňu nepeknú a nevyhovujúcu. Inšpirujte sa preto našimi radami a vytvorte si modernú kanceláriu, v ktorej budete svoj pracovný čas tráviť radi. Teraz už viete, ako na to.

Pravidelne striedajte státie a sedenie

Lekári aj fyzioterapeuti odporúčajú počas pracovnej doby pravidelne striedať polohu v sede za polohu v stoji. Človek tým tak môže predchádzať komplikáciám spojeným s krčnou chrbticou, bedrovou chrbticou či medzilopatkovými svalmi. Polohovateľné stoly sú ideálnym riešením. Ich pracovnú dosku ľahko nastavíte voči svojej telesnej výške tak, aby presne pasovala vášmu telu, a to ako v polohe státia, tak pri polohe v sede.

kancelaria
Kancelária

Pánsky kútik

Muži si zakladajú na pohodlí a technickej dokonalosti, nielen pri stoloch do kancelárie. Netýka sa to iba partnerov s umelou inteligenciou, ale aj samotného zariadenia. Výšková variabilita, plynové piesty stoličiek alebo pohyblivé kontajnery prispejú k dokonale odvedenej práci. Ergonomická stolička musí zaistiť pohodlnú polohu chrbtice, opierky pre ruky a variabilitu pri nastavení výšky chrbtovej časti. Súčasťou kancelárskeho priestoru by mali byť aj bočné skrinky, ktoré slúžia na uloženie techniky a šanónov. Integrovaný priestor pracovného stola môže zakryť aj nevzhľadné káble a zásuvky. Usporiadať sa dajú aj pomocou špeciálnych káblových držiakov, či krytov.

Dámska domáca pracovňa

Všeobecne si ženy vytvárajú okolo seba priestor, ktorý je plný nostalgie, príjemných vizuálnych prvkov. Hlavne na dotyk mäkkých a jemných povrchov, či textúr. Muža ich priestor dovádza k šialenstvu, pre ženy je to ale príjemné prostredie. Ak zariaďujete domáci priestor pre ženu, určite vyberte fotografie, rastliny, dekorácie či dekoratívne lampičky. Tiež si potrpia na rôzne zakladače, nástenky, odkazy na pripomenutie. Sú navyše posadnuté upratovaním, takže takáto dámska pracovňa by mala byť praktická a čistá.

Farby, ktoré vám pomôžu v práci

Zelená farba napomáha k dobrému sústredeniu, k pocitu pokoja a bezpečia.

Modrá farba pôsobí harmonickým a upokojujúcim dojmom.

Fialová je farbou podnecujúcou ku kreatívnemu mysleniu a novým nápadom.

Biela je vynikajúca pre nesústredených jedincov, pretože nijako neupútava vašu pozornosť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *