Zamilujte si svoju domácu kanceláriu!

home-office

Pracujete z domu? Pri jedálenskom stole, na gauči, alebo dokonca v posteli? Vieme, ako sa aj v malom byte dá zariadiť funkčný pracovný kútik, vďaka ktorému budete konečne výkonní! Zamilujte si svoju domácu kanceláriu! Stačí málo a vykúzlite doma príjemné pracovné prostredie.

Pokiaľ sa krútite pri stole v kuchyni alebo na pohovke, nebudete sa na prácu dobre sústrediť a navyše tam nevydržíte sedieť niekoľko hodín v kuse. Ale nebojte sa, na pracovný kútik sa miesto vždy nájde.

Pracovný kútik

Čo treba odsunúť pohovku od steny a stôl umiestniť za ňu? Možností je množstvo. A keď už si naozaj neviete rady, pomôžu vám v tom rôzne praktické riešenia, ako napríklad pracovný kútik zatvorený v skrini. Do tej sa všetko, čo pri práci potrebujete, ľahko schová, a keď chcete začať pracovať, len vyklopíte dosku stolíka. Vzhľadom na to, že dnes už väčšina z nás používa pri práci iba notebook, nie je nutné, aby mal váš pracovný stôl príliš veľkú plochu.

Pracovný stôl a stolička

Dôležitejšia je optimálna výška dosky pracovného stola, ktorá by mala byť od 72 do 78 cm. A nezabudnite, že lekári odporúčajú pri dlhodobej kancelárskej práci meniť občas polohu. Skvelé sú preto stoly s výškovo nastaviteľným podnožím, pri ktorých je možné pracovať aj v stoji. Ak by sme však mali odporučiť jedinú vec, do ktorej kvôli práci z domu zainvestovať, bola by to stolička.

Tá, na ktorej vás po celodennej „smene“ nebude bolieť chrbát, musí umožniť dynamické sedenie a podopierať chrbticu na správnych miestach. Výhodou je, že dnes je možné aj ergonomickú stoličku zohnať v dizajne, ktorý vášmu bytu pristane.

kancelarske-stolicky
Kancelárske stoličky

Nástenka a poličky

Za jedného z najlepších pomocníkov pri home office potom považujeme nástenku. Vďaka nej môžete mať poznámky na čo nezabudnúť stále na očiach. Zároveň si na ňu pokojne dajte obľúbené fotky a obrázky, nech máte okolo seba pri práci niečo osobné. Nástenka s poličkami navyše ušetrí veľa miesta na pracovnom stole.

farby-homeoffice
Farby homeoffice

A na záver slovo odborníka aké zlozvyky sú pri práci z domova tie najhoršie, takže by ste sa im mali za každú cenu vyhnúť. Je to sedenie na tvrdých stoličkách k jedálenskému stolu, práca z kresla alebo gauča, práca pri stole v nesprávnej výške a zriedkavé striedanie pozícií pri sedení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *