Najpredávanejšie detské matrace

detske-matrace

Túžite po novom detskom matraci, ale nemôžete sa rozhodnú aký? Prinášame Vám výber najpredávanejších detských matracov. Všetky detské matrace sú vyberané za podmienok najvyššej kvality aj najlepšieho materiálového spracovania. 

Najpredávanejšie detské matrace

Matrace pre detské postieľky

matrac-do-detskej-postielkyviac-informacii

Detské cestovné matrace

detsky-cestovny-matracviac-informacii

Detské skladacie matrace

detsky-skladaci-matracviac-informacii

Detské matrace 70×140

detsky-matracviac-informacii

Detské matrace 140×200

detsky-matracviac-informacii

Detské matrace 90×200

detsky-matracviac-informacii

Náš tip

Detský Matrac Viva Baby 140x70cm od 59€ – viac informácií TU

Detský Matrac Bambino 70x140x10 Cm od 66€ – viac informácií TU

Detský Matrac Svenja 70x140cm od 100€ – viac informácií TU

Detský Matrac Baby Sleep 70/140cm od 120€ – viac informácií TU

Ako vybrať detský matrac

Dumáte nad tým, aký matrac do postieľky pre svoje bábätko alebo väčšie deti vybrať? Potom venujte pár minút svojho času tomuto článku a ponorte sa s nami do tajov matracov. Vďaka tomuto sprievodcovi výberom sa dozviete, ako svojmu bábätku, batoľaťu alebo staršiemu dieťaťu vybrať ten správny matrac. Ideme na to!

Materiál matraca

  • polyuretánová pena (PUR) – môže byť vyrobená v širokej škále tvrdosti. Nepoužívame ju na výrobu jednovrstvových matracov, je však veľmi vhodná ako prídavná zložka. vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči baktériám a plesniam (vhodný pre alergikov).
  • studená penaje veľmi trvanlivá (životnosť až 15 rokov), priedušná a odolná voči preležaniu. Používa sa na výrobu jednoliatych matracov alebo ako podporná vrstva.
  • latexlatexové matrace sú najviac odolné proti preležaniu a majú vynikajúce mechanické vlastnosti. Latex je menej priedušný ako polyuretánové peny, je teda potrebné chrániť ho pred vlhkosťou.
  • kokosové vláknamateriál z kokosových vlákien zaisťuje priedušnosť matraca, ľahkosť a zároveň kvalitnú oporu chrbta. Kokos je jedným z najvhodnejších prírodných materiálov na výrobu matracov, je odolný proti hnilobe.

Tvrdosť matraca

Odborníci deťom odporúčajú stredne tvrdé až tvrdé matrace, avšak musí sa dať pozor na to, aby neboli príliš tvrdé. Na príliš tvrdom matraci je totiž ťažké nájsť správnu pozíciu, pretože tlačí a ľahučkému telíčku kladie príliš veľký odpor. Mäkké matrace zase zapríčinia to, že sa do nich dieťa „zaborí“. Telíčko tak je v nevhodnej fyziologickej polohe a nedostatočnú oporu kompenzuje svalovým napätím.

Veľkosť matraca

Matrac by mal presne pasovať do postieľky – medzi ním a posteľou by nemal zostať voľný priestor, do ktorého by dieťa mohlo strčiť ručičku či nožičku. Zabráni sa tým jeho poraneniu. Preto odporúčame zistiť si presnú veľkosť matraca. Aj keď výrobcovia uvádzajú napríklad rozmer 80×160 cm, môže sa stať, že presná veľkosť bude 79×159 cm a tým môže vzniknúť medzera.

Ideálna výška matraca

Matrac by mal byť hrubý najmenej 7 cm, pretože by sa nemal prehýbať, ale ideálna výška je 10 cm a viac. Pokiaľ má postieľka zábranu, tak medzi matracom a hornou hranou zábrany musí byť medzera aspoň 20 cm, aby zábrana plnila svoju funkciu a spĺňala normu.

Typy roštu postele

Rošt postele sa stará o to, aby matrac bol rovnomerne rozložený. Zároveň zaisťuje aj jeho odvetrávanie, čím predlžuje jeho životnosť. Z tohto dôvodu nie je vhodné mať namiesto roštu iba pevný podklad.

Odnímateľnosť poťahu

Áno, detské matrace do postieľky odporúčame vyberať také, ktoré majú prateľný poťah. Nielen, že sa deťom občas stane nehoda a je to hygienické, ale obmedzujú sa tým aj riziká spojené s alergiami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *