5 nápadov pre záhradu so suchým podnebím

pohlad-na-zahradu

Existujú štáty, kde ľudia žijú v abnormálne suchých podmienkach s nedostatkom vody pre záhradu. Ak aj vy žijete v takomto štáte, tak šetrenie vody je pre vás určite najvyššou prioritou.

Ale úprimne povedané, to že šetríte s vodou neznamená, že musíte mať suchú, zanedbanú záhradu. A to nie je jediný dôvod prečo by ste mali vymeniť váš trávnik za záhradu odolnejšiu voči suchu. Dnešné záhrady so suchým podnebím a nízkou hladinou vody nie sú len inteligentné a v móde, ale taktiež sú nádherné.

Týchto 5 nápadov pre krajiny so suchým podnebím vyzerá tak sviežo a moderne, že sú skvelou inšpiráciou. Dokonca aj v tom prípade, ak nie je šetrenie vody vaším hlavným cieľom.

Vymeňte trávnik za umelý

Trávnik spotrebováva najviac vody na dvore a vyžaduje najviac údržby. Na vrchu zoznamu je polievanie, potom ide kosenie, prevzdušňovanie, hnojenie a opätovné zatrávňovanie. Umelá tráva nemusí vyzerať ako neónovo zelené profesionálne ihrisko. Existuje mnoho oveľa realistickejších variant umelých trávnikov s rôznym množstvom viacfarebných podkladov.

travnik-pre-zahradu
Umelý trávnik

Nahraďte trávu štrkom a kameňom

yatonaradie
Yatonáradie

Umelá tráva dnes vyzerá viac skutočná ako kedykoľvek predtým, ale štrková, kamenná a dlažbová záhrada dodáva moderný, minimalistický štýl. Takáto záhrada nie je náročná na údržbu (nulová spotreba vody).

Používajte sukulenty záhradných návrhoch

Nedokážeme z nich získať dosť a spôsob, ako kombinovať veľa rôznych typov tak isto dodáva záhrade úžasnú štruktúru a farbu. Obzvlášť odporúčam aloe, tučnolist, agávu a k najkrajším patrí eónium.

sukulenty-pre-zahradu
Sukulenty

Zasaďte okrasné trávy

Je mnoho druhov tráv, ktoré nie sú bežnou súčasťou záhrad a sú odolným voči suchu. Tu sú niektoré z najkrajších a najkvalitnejších okrasných tráv, ktoré stoja za zasadenie:

  • perovec veľkoklasý
  • ozdobnica čínska
  • ovsíkovec vždyzelený
  • kostrava sivá

Keď sadíte trávy, kombinujte ich: Použite vysoké a nízke trávy a pridajte niekoľko farebných tráv, ak sa tam hodia.

idea-nabytok
Idea nábytok

Ak nemôžete žiť bez kvetov, budú sa hodiť trvalky

Je jednoduché vytvoriť farebnú záhradku odolnú voči suchu výberom správneho sortimentu sukulentov a farebných tráv. Ale ak radi vidíte kvety vo vašej záhradke, kúpte si trvalky, ktoré sú odolnejšie a vyžadujú menej vody:

  • kokarda veľkokvetá
  • rebríček obyčajný
  • šalvia lekárska
  • levanduľa lekárska

Aké šťastie pre nás, že záhradka odolná voči suchu vie byť moderná a inšpirujúca. Ktorý nápad ste použili vo vašej záhradke? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *