Nápady pre detské obliečky

obliecky-detska-izba

Obliečky, ktoré si vyberiete pre svoje deti pomáhajú doplniť celkový štýl detskej izby.

Či už ide o klasické pastelové farby, jasnú potlač alebo motív, tak správne posteľné obliečky dokážu doplniť miesto osobného priestoru vášho dieťaťa. Získajte inšpiráciu a kreatívne rady, ktorú posteľnú obliečku by ste mali vybrať.

Detské obliečky pre najmenších

Samozrejme, veľmi malé deti nemajú veľa čo povedať o tom, čo sa im na ich obliečkach páči. Ako rodič viete vytvoriť viac zábavy pomocou špeciálneho štýlu detskej izby a obliečka je jej veľkou časťou.

4home
4home

Môžete si vybrať detskú postieľku a prikrývky v rôznych štýloch. Vyberte si posteľnú bielizeň v pastelových farbách, ak chcete vytvoriť roztomilú a klasickú detskú izbu. Tiež si môžete vybrať nejakú inú z množstva farieb pre vytvorenie zábavnejšieho štýlu.

Fotky a postavy na obliečkach

Už vo veku dvoch rokov majú niektoré deti vlastný názor na to, čo je super a zábavné. Ak sa vášmu dieťaťu páči konkrétna postava z rozprávky, tak zábavné motívy na detských obliečkach vzbudzujú radosť.

obliecky-s-hudobnou-skupinou
Hudobná skupina

Samozrejme, staršie deti budú mať tiež predstavu o tom, čo je super a čo určite nie. Ak je váš syn veľkým fanúšikom futbalu, tak obliečky s obľúbeným tímom by boli skvelým doplnkom k plagátom na stene. A ak u vás hrá dokola jeden interpret, tak je dobrý nápad vytlačiť tohto speváka na posteľnú obliečku.

Obliečky pre staršie deti

Často staršie deti chcú dekorovanie ich izby viac dospelé a posledná vec, ktorú chcú je, aby ich izby vyzerali ako detské. Pre rockovo nadšených puberťákov môže byť vhodná obliečka s rockovou kapelou, pretože vytvára bezpochyby správny štýl v izbe.

dekortextil
Dekortextil

Mestské motívy sú často tiež niečo, čo sa páči mladým ľuďom. Mestské scény sú veľmi populárne a často si môžete vybrať námety na obliečky s Londýnom, Parížom alebo New Yorkom. S takýmito obliečkami môžu deti ľahko snívať o nových dobrodružstvách vo vzrušujúcich mestách.

Jasné farby

Veľa postelí pre deti má veľmi jasné farby, zatiaľ čo dospelí majú tendenciu ísť viac do minimalistického štýlu a témy. Preto si môžete vybrať z veľkého výberu detských obliečok v jasných farbách, ktoré vám pomôžu vytvoriť zábavný a hravý štýl v detskej izbe.

Kreativita s detskou plachtou

Zábavná myšlienka je kúpiť farebné plachty. Ak má izba futbalovú tému, môžete kúpiť zelenú plachtu pripomínajúcu futbalové ihrisko. A ak ste navyše kreatívni, môžete použiť bielu textilnú farbu na vytvorenie čiar, ktoré sú rovnaké ako na skutočnom futbalovom ihrisku. Alebo vytvoriť kvetinovú lúku maľovaním kvetov na zelenej plachte. To by zase mohlo veľmi dobre ladiť s konskou obliečkou.

obliecky-futbalove-ihrisko
Futbalové ihrisko

Výber správnej plachty

Napriek tomu, že štýl je dôležitý v detskej izbe, funkčnosť je stále najvyššou prioritou. Pokiaľ ide o posteľ, vaša voľba má vplyv na spánok dieťaťa a tiež na to ako dobre bude odpočinuté ráno. Pri výbere plachty je niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť – z hľadiska materiálu a typu plachty. Ak vaše dieťa niekedy zamokrí posteľ, môže byť dobrým spôsobom na ochránenie matraca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.