Čo vziať do úvahy pri navrhovaní detskej izby?

Navrhovanie detskej izby je veľmi dobrý nápad, pretože určite zapôsobí na vaše dieťa. Aj emocionálne puto medzi vami bude týmto spôsobom určite zosilnené.

Keď váš syn alebo dcéra vkročí do svojej izby, bude cítiť rodičovskú lásku. Predtým než začnete, mali by ste byť oboznámený s niektorými poznatkami o spôsoboch ako navrhnúť detskú izbu. Inak vaše úsilie bude zbytočné. Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri navrhovaní detskej izby.

Využitie izby

hracky-v-detskej-izbe
Hračky na podlahe

Vaše deti sa budú hrať a zabávať vo svojej izbe. Taktiež si tu budú robiť domáce úlohy a študovať. Okrem toho to je pre ne miesto oddychu. Po všetkých vymenovaných veciach sa môžete cítiť zmätený. Dôležité je zapojiť tvorivú myseľ a zamyslieť sa nad niečím skombinovaním všetkých možností, ktoré bude vaša ratolesť robiť.

Tu by ste mali využiť všetky kreatívne nápady. Aj keď vás napadnú veľmi dobré nápady, tak je veľmi dôležité, aby detská izba bola odrazom osobnosti vášho dieťaťa.

svet-svietidiel
Svet-svietidiel

Osvetlenie

Osvetlenie je nepostrádateľným prvkom, ktorý by mal zohrávať dôležitú úlohu pri navrhovaní. Psychologicky osvetlenie ovplyvňuje mozog veľmi pozitívnym spôsobom.

Komunikácia je dobrý spôsob, ako zistiť, čo presne deti chcú, pretože často krát predstavy rodičov sa nestretajú s detskými. Ak si skutočne želáte potešiť vaše dieťa, potom by ste mali  komunikovať a zistiť čo má rado. Každé dieťa je iné, môže mať rôzne záujmy. Berte to do úvahy a skúste zistiť, čo by ho potešilo.

Motívy

Niektoré kreslené postavičky alebo superhrdinovia naozaj inšpirujú vášho drobca. Vždy je dobré zistiť, ktorá kreslená postavička alebo superhrdina sa mu páči, aby ste mu mohli urobiť skutočne radosť.

Tiež môžete vybrať motívy z rady ďalších možností, ale vždy majte na pamäti záujmy dieťaťa. Niektoré z možností môžu byť hviezdna obloha, anjeli, dúhy, šport, jednorožce, vesmír, autá, lietadlá, draci, čarodejnice, dinosaury, atď. Týmto spôsobom sa aj vy môžete vrátiť do detstva.

magnet3pagen
Magnet3pagen

Skladovanie a okná

Veľké dekoratívne prútené košíky, plastové kontajnery a vstavané skrine by ste mali do izby doplniť ako predmety skladovania.

Urobte čo najjednoduchšie okenné úpravy, ako napr. kratšie záclony sú dobrou voľnou z hľadiska bezpečnosti. Mali by ste sa vyhnúť dlhým závesom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *