Poriadok v dome alebo na záhrade? Vieme, ako na to!

oranizovanie-spajze

Poznáte to: zrazu niečo potrebujete a nie a nie to nájsť. Takéto situácie zažíva každý z nás. Niekedy však postačí iba vytvoriť si ten správny systém. Aby sme vám s tým pomohli, pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Neporiadok v špajze? Žiadny problém!

Najväčší neporiadok sa najčastejšie ukrýva za zatvorenými dverami špajze. Aby ste vytvorili systém, najskôr budete musieť podstúpiť veľké upratovanie a triedenie. Vyhoďte všetko nepotrebné. Skladujete v kúte špajze staré oblečenie? Alebo hračky, s ktorými sa roky nikto nehral? A nenachádzajú sa na policiach potraviny po skončení trvanlivosti? V špajze sa často ukrýva všetko, čo sa zrazu nedalo nikam upratať. Počas triedenia môžete časť vecí odložiť a darovať, časť bude musieť putovať do odpadkového koša.

regaly
Regály

Vytvorte si systém

Po dôkladnom vytriedení zvážte, či sa vám do špajze nezmestia nové regály alebo police. Aby ste celý priestor optimálne zužitkovali, mali by siahať až po strop. V špajze tak nezostane ani centimeter nevyužitého miesta. Ak sa vám už žiadne nezmestia, skúste na stenu alebo okraj políc namontovať vešiaky. Poslúži napríklad na odkladanie nákupných tašiek.

Police si rozdeľte podľa určenia. Na podlahe sa môžu nachádzať ťažké a objemné veci, akými sú balené nápoje alebo hrniec na zaváranie. Nad nimi je miesto pre konzervy, múku, cukor a iné potraviny s vyššou hmotnosťou. Takýmto spôsobom postupujte na vyššie police regálov. Hore odložte málo používané predmety, napríklad kufre, sezónne športové potreby a podobne. Každú policu pritom riadne označte. Pri udržiavaní poriadku vám tiež pomôžu úložné boxy na rôzne drobnosti.

ulozne-boxy
Úložné boxy

Kam odložiť náradie, klince a hmoždinky?

Používate garáž na odkladanie vecí alebo ako dielňu? Alebo patríte medzi domácich majstrov, ktorí majú pre dielňu vyčlenený samostatný priestor? Aj toto sú miesta, kde časom neúspešne hľadáme mnoho stratených drobností.

Poriadok v garáži a v dielni vám pomôžu udržať kovové reály. Ich nosnosť vám umožní skladovanie všetkého náradia a potrebného materiálu. Aby sa vám nestávalo, že sa vám rôzne skrutky, klince alebo iné veci zamiešali, môžete si na ne kúpiť praktické organizéry. Nebaví vás neustále prehrabávanie v starej debničke, keď hľadáte vhodný skrutkovač? Na náradie si môžete zaobstarať uzatvárací kufor, v ktorom ho nemusíte iba skladovať. Tento šikovný pomocník sa osvedčí aj pri jeho prenášaní.

boxy-na-naradie
Boxy na náradie

Náš tip: Všetko pre dom a záhradu nakúpite v obchode Merkury Market. Radi by ste počas nákupu využili najvýhodnejšiu ponuku? Stačí kliknúť TU.

Záhradné domčeky nielen na záhradnú techniku

Nemáte kam odložiť náradie, záhradnú techniku, debničky na ovocie, záhradné hadice a mnoho iných potrebných vecí? Všetko sa vám pohodlne zmestí do záhradného domčeka. Aby ste jednoducho udržali poriadok, rukavice, hnojivo, záhradné nožnice a iné drobné náradie si môžete uložiť na police. Pre ešte lepšie využitie miesta môžete na stene inštalovať závesné organizéry.

Na vytvorenie poriadku na všetkých týchto miestach bude potrebná investícia. Pokiaľ sa obávate drahého nákupu, počkajte si na výpredaj či iné zľavy. Vo výpredaji si vyberiete množstvo vecí oveľa lacnejšie. Z ušetrenej čiastky si potom môžete nakúpiť potreby do domácnosti alebo si jednoducho urobiť radosť novými dekoráciami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *