Obývacia stena ako fenomén

obyvacia-stena

Keď máte kreatívnych rodičov alebo ste sami dosť kreatívny, tak je veľká pravdepodobnosť, že nebudete mať klasickú obývaciu stenu ako všetci. Jednotlivé kúsky nábytku budú nápadité a prakticky rozmiestnené po izbe.

Škatule, hýbte sa

V oblasti nábytku do obývacej izby hrá prím predovšetkým hravosť, multifunkcia a minimalizmus. Hravosť sa prejavuje v možnosti poskladať si jednotlivé nábytkové moduly tak, aby vzájomne vytvárali oku lahodiacu kompozíciu, pričom škála možností je bohatá a dá sa meniť podľa momentálnych potrieb užívateľov alebo keď sa pohľad na ňu už omrzí.

Moduly sa proste dajú po miestnosti či na stene rozdrobiť podľa ľubovôle.

obyvacie-steny
Obývacie steny

Možnosť multifunkcie oceníte v tom, že jednotlivé kúsky nábytku môžu slúžiť ako police, knihovňa, stolík pod TV, ak majú dvierka tak ako úložné priestory pre veci, ktoré nemajú byť na očiach.

Minimalizmus je viditeľný na prvý pohľad, plochy sú hladké bez akýchkoľvek ozdôb, zásuvky pokiaľ možno bez úchytov a otvárajú sa jednoduchým dotykom na čelnú stenu. Tiež počet jednotlivých modelov je znížený na minimum. Moderné sú lesklé lakované plochy so zamatovou hebkosťou, na rovnakej úrovni stoja dekory dreva.

Ako vybrať

Vybrať nábytok do obývacej izby nie je úplná hračka. Ideálnou cestou je spojiť sa s bytovým dizajnérom, ktorý vám poradí s výberom aj s tým, kam si pre nábytok ísť. Ak riešite vynaložené peniaze za služby odborníka, verte, že vo finále ušetríte, pretože skúsený dizajnér vám vymyslí aj praktické fígle, ktoré vám ušetria budúce nervy a hocikedy aj peniaze.

obyvacie-steny
Obývacie steny

Než ho ale vyhľadáte či ak chcete si poradiť sami, v prvom rade si uvedomte, čo od nábytku v obývačke očakávate a čo by do izby ešte malo prísť. Či bude musieť zostava pojať značné množstvo kníh, tlačív a iných dôležitostí, alebo či bude slúžiť iba k ukladaniu niekoľkých drobností a k umiestneniu elektroniky.

Potom si ujasnite štýl, prevedenie a rozmery. Vo výsledku by mal nábytok pôsobiť ako príjemná vzdušná kompozícia, ktorá je zladená so sedacím nábytkom a s ďalšími doplnkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *