Nekonečne pestrá ponuka VIANOČNÝCH DEKORÁCIÍ je tu!

vianocne-dekoracie

Hoci sa zdá, že sú Vianoce ešte ďaleko, čas plynie rýchlo ako voda. Ani sa nenazdáme a už budeme ladiť naše príbytky do vianočnej atmosféry. A pokiaľ to vezmeme z pohľadu predajní a e-shopov, na predstavenie vianočnej ponuky je najvyšší čas. Prinášame vám prehľad tipov na vianočné dekorácie, ktoré si môžete na túto sezónu zaobstarať. A že je z čoho rozhodne vyberať!

Vianočné ozdoby a závesné dekorácie

Vianočné ozdoby na zavesenie skvele a originálne doplnia vianočný stromček. Ich využitie je však oveľa širšie. Môžu sa zavesiť do okien, na dvere, na garniže a pod. Oživia každý vianočný aranžmán a obklopiť sa nimi možno v podstate naprieč celým interiérom. Ponuka závesných dekorácií je obrovská, existujú rôzne tvary, veľkosti. Sú zhotovené z najrôznejších materiálov, ale kraľuje kov, plast a drevo.

Vianočné gule

Vo vianočnom sortimente nesmú chýbať vianočné gule. Trendom tohtoročných Vianoc sú gule jednoduché, predovšetkým v bielej a striebornej farbe. Bezpochyby váš vianočný stromček zjemnia a elegantne naladia. Ďalej si môžete zaobstarať drobné gule, či už s očkom alebo na drôtiku, ktoré využijete hlavne pri vianočnom tvorení. Na adventnom venci, svietniku a iných väzbách musia tieto gule byť.

vianocne-ozdoby
Vianočné ozdoby

Adventná dekorácia

Vianociam predchádza advent a už na tento čas sa môžete pomaly pripravovať. Budú sa zase pliesť a tvoriť adventné vence a na tie budete potrebovať rôznorodé adventné dekorácie. Tieto výtvory a ozdoby prinesú do všetkého domova sviatočnú atmosféru, preto si urobte domov krásnym. Môžete si vybrať z už predpripravených adventných vencov, ktoré stačí ozdobiť, ale aj iné moderné varianty. Ďalej veľa drobných doplnkov a ozdôbok, ktoré využijete na aranžovanie.

Betlehemy

Medzi typické symboly Vianoc sa radia betlehemy. Medzi nami je veľa tých, ktorí sa vracajú k tradíciám. A práve betlehemy v minulosti nechýbali v žiadnej domácnosti. Dnes už ich väčšinou vídame iba v kostoloch, však, prečo si ho v menšom a modernom prevedení nezaobstarať aj domov? Sú aj varianty s osvetlením, čo dodá dekorácii to pravé kúzlo Vianoc.

Svietniky

Sviečky a svietniky sú celoročné záležitosti, ale počas Vianoc ich využívame o to viac. Jedná sa o tak jednoduchý, ale vďačný doplnok do bytu na dlhé a chladné večery. A že je z čoho vyberať! Nájdete nádherné a originálne vianočné svietniky pre tú pravú zimnú a vianočnú atmosféru.

vianocne-darceky
Vianočné darčeky

Lucerny

Rovnako tak aj lucerny patria k Vianociam a vytvárajú romantickú a hrejivú atmosféru. Lucerna je dekoráciou sama o sebe, ale je možné ju využiť aj k mnohým vianočným aranžmánom. Stačí do lucerny vložiť okrem sviečky, napríklad vianočné osvetlenie, vianočné gule, vianočné umelé vetvičky a pod. Celú lucernu možno navyše aj dozdobiť podľa fantázie.

Anjelíci

Ochranárskymi poslami Vianoc sú anjelici. Dekorácia, ktorá je v posledných rokoch tak populárna prinesie vo sviatočnom čase do domova pokoj a rodinnú pohodu. Zaobstarať si môžete sošky v mnohých veľkostiach, polohách a dizajnoch. Odporúčame predovšetkým plechové anjelov, ktoré sú veľmi originálne a elegantné.

Vianočné postavičky

Pokiaľ sa radíte medzi priaznivcov rozmilých dekorácií, potom vás určite oslovia látkové vianočné postavičky, prípadne keramické figúrky rôznych zvieratiek, škriatkov a víl. Trendovou záležitosťou sú soby a snehuliaci vo svetri a s čiapkou v nordic štýle. Tieto očarujúce dekorácie rozveselia každý interiér a potešia predovšetkým deti. No nie je to tak?

vianocne-ozdoby
Vianočné ozdoby

Osvetlenie na von

Vianočné osvetlenie rozžiari počas vianočného obdobia mestá, obce, domy aj záhradky. Ponuka osvetlenia je tento rok mimoriadne pestrá. Nájdete najrôznejšie reťaze, girlandy a osvetlenie na drôtiku nielen v prevedení klasických žiaroviek, ale aj rôznych tvarov. Sú varianty s prívodom do zásuvky, taktiež na batérie, takže je možné osvetlenie umiestniť kdekoľvek bez toho, aby ste boli limitovaní elektrickou energiou.

Osvetlenie dovnútra

Pri osvetlení ešte zostaneme, pretože je momentálne veľmi populárne zakomponovanie dekoratívneho osvetlenia do interiéru. Kúpte si svetelné prvky do bytu vo vianočnom, ale aj neutrálnom dizajne a presvetlite si byt v dlhých jesenných a zimných večeroch. Poslúži miesto lampičiek a atmosféra bude úplne kúzelná. Zaobstarať môžete rôzne svetelné figúrky, domčeky, kostoly, snehuliakov, gule, hviezdičky, stromy a pod.

Neviete vybrať darček? Vyberte si jeden z našich tipov pre svojich blízkych alebo len pre seba TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.