5 tipov, ako ušetriť

setrenie

Výplata je už dávno za vami, ďalšia v nedohľadne a pohľad na výpis z bankového účtu vám deň práve nezlepší? Potrebujete novú televíziu alebo vaše dieťa vyrástlo a zase potrebuje nové oblečenie? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako a kde môžete ušetriť.

Akčné letáky a zľavy

Najviac môžete ušetriť na pravidelných nákupoch. Ak chodíte do obchodu raz za týždeň na veľké nákupy alebo niekoľkokrát do týždňa pre pár položiek, nákupu potravín sa jednoducho nevyhnete. Jesť sa skrátka musí.

Hneď po bývaní patrí jedlo k najväčším výdavkom, ktoré pravidelne zaťažujú vašu peňaženku. Dobrá správa je, že potraviny bývajú veľmi často v akcii. Nakupovaním podľa akčných letákov môžete ušetriť desiatky eur z každého nákupu. Pokiaľ vám nechodia letáky do schránky, môžete si ich prečítať online kedykoľvek z pohodlia domova.

Nakupovať z letákov nemusíte ale iba potraviny. Veľké čiastky môžete tiež ušetriť pri nákupe drogérie v akcii. Je veľký rozdiel, či kúpite prací prášok za plnú cenu alebo s 50% zľavou.

vianocne-darceky
Vianočné darčeky

Zľavy sa budú tiež určite hodiť, pokiaľ si zariaďujete byt. Akčné ponuky nábytku nájdete až so 70% zľavou. Prečo kupovať posteľ za plnú cenu, keď ju môžete kúpiť za polovicu? Ak zvažujete nákup elektroniky, či už ide o televíziu alebo vysávač, určite odporúčame najskôr prehliadnuť ponuku letákov elektra. Inšpirujete sa a zároveň zistíte, kde môžete nakúpiť najlacnejšie.

Aj pre záhradkárov či domácich majstrov máme dobrú správu! Akčné letáky hobby marketov taktiež prekypujú pestrou ponukou. V akcii nájdete kvety, najrôznejšie materiály, záhradný nábytok aj záhradné náradie.

Spolujazdy

Patríte k tým, ktorí trávia veľkú časť života presúvaním sa z miesta na miesto? Ak cestujete za prácou, do školy alebo z iného dôvodu, určite stojí za uváženie, či namiesto jazdy autom, vlakom alebo autobusom neskúsiť možnosť spolujazdy. Máte dve možnosti: ako vodič ponúknuť voľné miesto v aute ďalším cestujúcim alebo sa nechať zviesť niekým iným.

Na túto službu existuje špeciálna webová stránka BlaBlaCar. Navolíte si tu miesto odkiaľ a kam máte záujem sa dostať. Ďalej vyberiete, či spolujazdu hľadáte alebo ponúkate. Vďaka recenziám jednotlivých užívateľov sa nemusíte báť, že sadnete do auta šialenému a nezodpovednému vodičovi.

Ďalšou možnosťou spolujazdy je sledovať skupiny na Facebooku, kde používatelia ponúkajú voľné miesta v aute alebo naopak žiadajú možnosť pridať sa na už naplánovanú jazdu.

Zľavové portály

Chystáte sa na rodinnú dovolenku alebo chcete urobiť radosť svojmu partnerovi relax cez víkend vo dvojici? Ešte predtým ako začnete prechádzať jednotlivé stránky hotelov a penziónov, pozrite sa na zľavové portály. Tie ponúkajú relaxačné balíčky, týždenné pobyty alebo predĺžené víkendy za skvelé peniaze. Ušetriť tak oproti pôvodnej cene môžete aj desiatky eur.

Medzi najznámejšie servery patrí ZlavaDna.sk.

Okrem výhodných cien ubytovania nájdete na zľavových portáloch aj akčné ponuky na najrôznejšie degustačné menu, romantické večere alebo masáže. Ak máte pred výplatou, neznamená to, že sa za pár korún nemôžete dobre a kvalitne najesť alebo si zájsť na masáž či ku kaderníčke.

zlavadna
ZľavaDňa

Bazáre oblečenie

Ak máte menšie deti, viete, že nákup oblečenia je nikdy nekončiaci príbeh. Akonáhle kúpite všetko potrebné oblečenie a myslíte, že máte vyhrané, dieťa z neho vyrastie. Kupovať nové kusy tak môže prísť pekne draho.

Našťastie existuje množstvo detských bazárikov, kde môžete zohnať aj takmer nenosené oblečenie alebo topánky. Vybaviť ročné dieťa na zimu vás tak nemusí nutne zruinovať. Na eMimino.sk kúpite z druhej ruky nielen oblečenie, ale aj kočík, autosedačky alebo detský nábytok.

Výhodou tiež je, že tu môžete staré oblečenie ponúknuť na predaj, a tak nákup toho nového z určitej časti zafinancovať.

Domáce varenie

Ako sme už spomínali na začiatku: jesť musí každý. Teplé obedy sú základom slovenského jedálnička. Nie je ale nutné chodiť každý deň do reštaurácie. Nemusíte nutne každý deň vyvárať komplikované jedlá. Na internete nájdete hromadu rýchlych, jednoduchých, ale pritom výborných receptov.

Ak budete navyše variť podľa toho, čo majú práve v akcii, ušetríte dvojnásobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *