Ako urobiť výnimočnú vianočnú výzdobu?

vianocna-vyzdoba

Vianoce sú obľúbeným ročným obdobím mnohých ľudí. V článku nižšie vám prinášame niekoľko tipov ako dosiahnuť noblesný domov, zariadený v štýle glamour, ktorý očarí leskom, trblietaním i eleganciou.

Vianočné trendy z hľadiska farieb, materiálov či dekorácií

V tomto roku sa objavilo hneď niekoľko smerov, ktorými sa môžete uberať pri vytváraní vianočných kompozícií. Tým prvým je návrat ku klasike – v obchodoch nájdete množstvo ozdôb v štýle Santy Clausa, teda v červenej a zelenej farbe. Pokiaľ preferujete skôr neutrálne farby, vyberajte ozdoby inšpirované čistejším škandinávskym vianočným štýlom s množstvom bielej, v jednoduchých tvaroch.

Tohtoročnou novinkou je tiež používanie farieb ako rosé (ružová), rosegold (zlato v ružovej) a nude (jemné odtiene hnedej). Ak sa nebojíte experimentovať a vyplávať proti zavedeným pravidlám, stavte na prvky leta, jeho vzorov a dekorácií, ako sú ozdoby so strapcami v boho štýle či malé lapače snov, ktoré predstavujú nový spôsob, akým si môžete ozdobiť vianočný stromček.

vianocne-stromceky
Vianočné stromčeky

Výzdoba v štýle glamour

Hlavnú rolu hrá môj obľúbený materiál – zamat. Zamatové ozdoby ako dekorácia vianočného stromu, rovnako ako v interiéri sú neuveriteľne elegantné. Pre maximálny glamour efekt ho môžete skombinovať s lesklými vzormi. Na dekoráciu stola a balenie darčekov je veľmi šik kombinácia čiernych a zlatých prvkov.

Ak preferujete svetlejšie farby, zvoľte slávnostnú striebornú a bielu. Nebojte sa využiť pri dekorovaní živé rastliny. Určite si zamilujete zlaté obruče ovinuté eukalyptom a vetvami s ihličím. Tvoria peknú nástennú dekoráciu v štýle glamour a sú subtílnou alternatívou pre klasické vianočné vence.

Zdobenie domu v období adventu a Vianoc

Pre niekoho, kto miluje dekorácie, sú Vianoce najlepším obdobím roka. Vždy začnite pri dverách, na ktoré pripevnite veniec, ku vchodu potom svetielka. Keď dorazia hostia, zapáľte sviečky, ktoré ihneď vyvolajú útulnú a slávnostnú atmosféru.

Vôňa je dôležitou súčasťou interiéru, preto majte jednu vonnú sviečku pripravenú hneď vo vstupnej hale. Vianočným trikom je umiestnenie sviečok na dekoratívny podnos spolu s ozdobami. Jednoduchým doplnkom sú vankúše, obliečky ľahko obmeníte podľa nálady a trendov.

Vrcholom je samozrejme zdobenie stromčeka – môžete používať zmes ozdôb, ktoré ste si počas rokov nahromadili, obohatené o nové kúsky. S láskou vytvárajte každý rok niečo nové. Koniec koncov, sú to predsa Vianoce – čas vynaložiť úsilie.

vianocne-darceky
Vianočné darčeky

Tip pre čitateľov

Pokiaľ si nie ste istí, ako dekorovať, vyberte jednu farbu a jej odtiene, prípadne dve farby, ktoré sa dopĺňajú, a držte sa iba ich. Nebojte sa tiež v interiéri opakovať jeden prvok viackrát. Zelená vetvička zavinutá do tvaru prstienka na obrúsku alebo klinčeky či celá škorica sú drobné detaily, ktoré sviatočnému stolu dodajú tú pravú výnimočnosť. Ale čo je najdôležitejšie – nebojte sa! Vianočných dekorácií nikdy nie je dostatok.

Neviete vybrať darček? Vyberte si jeden z našich tipov pre svojich blízkych alebo len pre seba TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *