Originálne vianočné stromčeky môžu mať podobu samolepky alebo závesu

vianocny-stromcek-z-papiera

So živým stromčekom do domácnosti obvykle prichádza aj neporiadok v podobe opadávajúceho ihličia. Umelé stromčeky zase často vyzerajú gýčovito a neprirodzene. Riešením môže byť úplne nevšedný vianočný stromček, ktorý môže mať podobu samolepky, tapety alebo vešiaka. Tieto kúsky rozhodne zaujmú a sú dobrou alternatívou pre tých, ktorí chcú oslavovať Vianoce po svojom.

Trendy vianočný stromček môže mať aj úplne netradičnú podobu

Stenu môžete dekorovať aj drobnými pletenými kúskami a poskladať z nich pestrý stromček alebo stavte na úplný minimalizmus a kochajte sa len siluetou smreku.

Nástenný vianočný stromček je skvelým variantom pre ľudí, ktorí žijú v menších stiesnených interiéroch a v garsónkach. Zvoliť si môžete aj veľké výrazné dekorácie v tvare stromčeka a môžete tak docieliť ohromujúceho efektu, ktorý by ste s menším smrekom len ťažko dosiahli.

vianocne-ozdoby
Vianočné ozdoby

Samolepky sú obľúbenou alternatívou pre menšie byty a garsónky

Výhodou samolepiek je, že ich môžete zo steny alebo ľubovoľného hladkého povrchu jednoducho sňať bez toho, aby ste povrch poškodili. Vďaka pestrej škále motívov si môžete zvoliť aj pestro dekorované kúsky.

Efektným variantom sú aj stromčeky bez ihličiek. Na ne môžete namiesto klasických ozdôb umiestniť napríklad svetelné reťaze. Taká dekorácia bude pôsobiť primeraným a moderným dojmom. Zapadne najskôr do priestorov v minimalistickom a škandinávskom štýle.

Aj vianočné stromčeky z dreva alebo z kovu si môžete klasicky nazdobiť. Alternatívou sú aj ľahké stromčeky z lepenky. Tie môžu mať aj veľké rozmery, a napriek tomu byť vďaka svojej nízkej váhe jednoducho premiestniteľné. Na konci vianočných sviatkov ich jednoducho vyhodíte do triedeného odpadu. Hodí sa do priestorov, v ktorých chcete ohromiť ich mohutnosťou.

vianocne-darceky
Vianočné darčeky

Vianočný stromček z kartónov zaujme milovníkov recyklácie

Vianočný stromček môže mať aj podobu osvetlenia. Taký kúsok spestrí nielen interiér, ale uplatníte ho aj na záhrade, kde poslúži ako svetelný orientačný bod.

Pokiaľ ste fanúšikovia jednoduchosti, skúste staviť na stromček dekorovaný len svetlom. Tie imitujú zasnežené opadané druhy.

Pôsobivým stromčekom sa môže stať aj strom slúžiaci ako polica. Ten využijete v priebehu celého roka, napríklad ako výkladnú skriňu pre drobné dekoratívne darčeky v domácnosti.

Neviete vybrať darček? Vyberte si jeden z našich tipov pre svojich blízkych alebo len pre seba TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *