Najlepšie farby pre detské izby

pestrofarebna-izba

Nápady na dekorovanie detskej izby: pomocou farby.

Zverte výmaľbu do rúk profesionálneho maliara a vy si vyberte iba odtieň farby.

Detské izby sú úžasným miestom na hranie sa s farbami. Deti majú radi svetlé, odvážne a jedinečné farebné izby. To odráža živosť ich povahy.

Rozmýšľať nad príliš odvážnou farbou detskej izby môže byť chyba. Mali by ste sa hrať s kombináciou odvážnych farieb a jemnejších akcentov, aby ste vytvorili miestnosť, kde sa vaše dieťa môže cítiť produktívny a zároveň dostatočne uvoľnene v noci.

Nakoniec je samozrejme kľúčové nájsť správnu farbu pre vaše dieťa. Zapojte svoju detskú osobnosť, ktorá vám pomôže vybrať farby a vytvoriť priestor, v ktorom budú žiť vaše deti.

efarby
eFarby

Ružová je jednou z najbežnejších farieb, nad ktorou ľudia rozmýšľajú, keď navrhujú dievčenskú izbu. Hoci to môže byť klišé, môže to byť aj skvelá farba pre izbu, keď ste mladé dievča. Svetlé farby na pomerne neutrálnej podlahe môžu zmierniť výraznosť ružových stien. To vytvára priestor, kde sa dievča môže cítiť dobre bez toho, aby sa cítila príliš ako princezná.

ruzova-stena
Ružová stena

Červená je farba, ktorá má potenciál byť úplne zlá alebo úplne dobrá v detskej izbe. Ak je červená farba príliš svetlá, miestnosť môže byť pre dieťa dokonca trochu desivá. Ale tmavšia červená môže byť bohatá, teplá a príjemná farba. Uistite sa, že máte v tmavej miestnosti veľa hračiek a zábavných vecí, aby ste udržali vašu detskú izbu presvetlenú.

Jemnejšie farby sú najlepšie ak ide o miestnosť, kde budú spať deti. Jemné zafarbenie miestnosti je skvelé pre ľudí, ktorý chcú svetlé, príjemné a upokojujúce odtiene farby.

efarby
eFarby

Oranžová je naozaj skvelá farba pre deti, ktoré začínajú dospievať, ale ešte nie sú dosť dospelé. Je to zábavná farba, ktorá sa rovnako dobre hodí pre dievčatá aj chlapcov. Čierne a šedé dekorácie udržujú oranžovú na úrovni menej odvážnej. Ďalšou možnosťou by bola modrá výzdoba.

oranzova-farba
Oranžová farba

Žltá je úžasná farba pre detské izby, či už máte chlapcov alebo dievčatá. Je to farba, ktorá má mnoho odtieňov, takže môžete mať jemnejšie alebo odvážnejšie miestnosti v závislosti od osobnosti vášho dieťaťa.

Mnohí rodičia si myslia, že biela farba je zlý nápad pre detskú izbu. Ľahko sa znečistí a nie je veľmi zábavná, že? Chyba. Jasná biela miestnosť s doplnkami inej farby môžu byť skvelé pre deti, ak to urobíte správne a nemusíte sa mať starosť o znečistenie.

cierne-a-biele-pruhy
Čierne a biele pruhy

Ďalšia farba, ktorej sa rodičia vyhýbajú je čierna. Nikto nechce, aby jeho dieťa žilo v tmavej miestnosti. Čierna stena však môže skutočne slúžiť ako pozadie pre odvážne umelecké diela a iné farebné kúsky, ako je napríklad hviezdna obloha a planéty.

Akú farbu ste zvolili do detskej izby vášho dieťaťa? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.