Luxusné umelé vianočné stromčeky sú hitom tohtoročnej sezóny

vianocny-stromcek

„Čo sú to nejaké Vianoce bez vianočného stromčeka?“ Už malý Kevin McCallister vedel, že bez tradičného symbolu nie sú žiadne Vianoce tými pravými.

A aj keď na slovenskom území sa začal vianočný stromček tak, ako ho poznáme dnes, používať až v 40. rokoch 19. storočia, čo je o niekoľko storočí neskôr ako v Nemecku, Lotyšsku či Estónsku, kde táto tradícia vznikala, ťažko už si bez neho vieme koniec decembra predstaviť.

Keby mal Kevin vtedy také možnosti, ktoré sú dnes bežné, mal by po starostiach aj na Floride, kde mu ozdobený ihličnan opadal. Jednoducho by si objednal jeden umelý stromček a užil si s ním pokojné a pohodové Vianoce. Tak ľahké to totiž dnes je. Už nie je potrebné chodiť s pílou do lesa a potajomky kradnúť stromčeky živé. A to nie je jedinou výhodou umelých stromčekov.

vianocne-stromceky
Vianočné stromčeky

Prečo si kupovať umelý stromček?

Umelý vianočný stromček dnes už plnohodnotne nahradí živý. Možno, že vám bude chýbať typická vôňa ihličia, ktorá sa s vianočnými sviatkami spája, pokiaľ ale toto dokážete oželieť, čaká na vás mnoho výhod. Navyše, stromček nie je jediným prvkom výzdoby, do vázy si môžete zaobstarať pár ihličnatých vetiev, ktoré tento nedostatok spoľahlivo nahradia. Vyrábajú sa aj vonné sviečky, ktoré preukážu rovnakú službu.

Úspora financií

Pokiaľ správne predpokladáme, že umelý stromček vám vydrží niekoľko rokov, počítajte s výraznou úľavou vášmu domácemu rozpočtu. Samozrejme v porovnaní s každoročným kupovaním stromčeka živého, o variante, kedy živý stromček pytliackym spôsobom kradnete z najbližšieho lesíka, ani neuvažujeme. Záruky na umelé stromčeky sa dnes pohybujú okolo 4 rokov, čo však zďaleka nevypovedá o ich životnosti. Tá je často aj vyššia ako dvojnásobná.

Úspora času a starostí

Vybalenie z krabice a roztiahnutie vetiev vám zaručene bude trvať oveľa kratšiu dobu než státie v rade na živý stromček. Komplikácie a čas strávený prepravou nepočítajúc. Navyše už viete, čo od svojho stromčeka čakať. Nestane sa vám tak, že vinou veľkého záujmu na vás zostane len posledná vypelíchaná metla.

vianocne-ozdoby
Vianočné ozdoby

Čistota

Zabudnite na problémy s padajúcim ihličím. Tým sa pri obstaraní živého stromčeka nevyhnete. Nieto potom s kvapkajúcou živicou. Sviatky majú byť časom pokoja a pohody, nie neustáleho zametania a zmývania. Toho máte určite aj bez padajúceho ihličia dostatok.

Ako pristupovať k výberu umelého stromčeka?

Kvalitné umelé stromčeky sú v dnešnej dobe od tých živých takmer na nerozoznanie. Ani po vzhľadovej stránke tak nebudete strádať. Dávno už na pultoch obchodov nenájdete modely s pár vetvičkami, pri ktorých by ste len ťažko hádali, že ide o vianočný strom, ktorý má skrášliť vašu obývačku.

Vzhľad býva možno tým vôbec najdôležitejším dôvodom, prečo ľudia radšej volia istotu v podobe umelého stromčeka. Jednoducho viete, čo na vás v škatuli čaká, a že sa to ideálne hodí k vášmu interiéru. Najmä na Vianoce si prajete mať obývaciu izbu čo najkrajšiu a pravidelné dokonalé línie umelých stromčekov k tomu značne prispievajú.

vianoce-mall
Vianoce Mall

Preto sú teraz v kurze umelé 3D vianočné stromčeky. 3D ihličie neopadáva, vyzerá na nerozoznanie podobne, a navyše je často nepichľavé. Niektoré stromčeky sa dokonca vyrábajú z nehorľavých materiálov, preto ak máte radi sviečky a otvorený oheň v interiéri, nemusíte sa obávať neočakávaného vianočného požiaru.

Samozrejmosťou je veľký výber z rôznych veľkostí a druhov stromčekov. Borovice, smreky i najtradičnejšie jedličky sú k dispozícii v mnohých odtieňoch zelenej. Hitom tohtoročnej sezóny sú luxusné umelé vianočné stromčeky, ktoré charakterizuje jedinečný vzhľad a kvalitné a unikátne prevedenie. Pravú zimnú atmosféru vytvorí napríklad smrek s čiastočným alebo aj kompletným zasnežením. Len s ním získate istotu, že si tento rok užijete biele Vianoce.

Neviete vybrať darček? Vyberte si jeden z našich tipov pre svojich blízkych alebo len pre seba TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.