Kreditky do pozoru. Blíži sa Čierny piatok a s ním zľavy až 90 percent

black-friday

Čierny piatok tento rok pripadá na 26. novembra. V USA a Kanade je to očakávaná a veľmi populárna akcia, na ktorú je potrebné sa poriadne pripraviť. Vyspať sa vopred do zásoby, vziať si dovolenku, vystáť od noci fronty a potom míňať. Veľké zľavy v tento deň odštartujú aj na Slovensku.

Zástupcovia kamenných obchodov aj e-shopov upozorňujú na to, že nepôjde o plošné zľavy, a treba počítať aj s tým, že zásoby v niektorých prípadoch nebudú stačiť. Zvýhodňujú sa väčšinou najobľúbenejšie produkty, okrem toho bude veľká ponuka zľavneného príslušenstva.

Získajte zľavu v stovkách obchodov

Záujem bude podľa skúseností z minulých rokov veľký. Tie najžiadanejšie produkty sú hneď preč, napríklad notebooky sú vypredané do niekoľko minút po spustení zľavy. Pri čiernom piatku dokáže počet objednávok vzrásť o 120 percent.

Ešte než začnete vetrať na účte, porovnajte ceny vybraného tovaru na niektorom z porovnávačov. Na slovo zľava Slováci počujú, čo obchodníci dobre vedia a počítajú s tým. V minulosti sa neraz ukázalo, že ceny boli pred zľavovými akciami umelo navýšené a vďaka zľave potom klesli len na svoju obvyklú úroveň. Pri stanovení bežnej ceny, na základe ktorej sa počíta konkrétna výška zľavy, by mali vychádzať obchodníci z cien, za ktoré boli produkty v minulosti dostupné v e-shope.

Diskutéri na webových portáloch ešte upozorňujú na to, že v zľave sa môžu ocitnúť aj modely, ktoré pomaly odchádzajú z trhu.

Kto tiež zlacní a o koľko

V kategórii zdravie a výživa sa zapojili do akcie Black Friday tieto obchody:

Adiel.sk – dni dopravy zadarmo

Aphrodisia.sk –  Aphrodisia V pre ženy – 10 kapsúl ZADARMO ku každému nákupu

BabičkinaZáhrada.sk – výpredaj vybraných tovarov

Bohatstvo-Prí­rody.sk – poštovná zadarmo nad 79€

Erexan.sk – poštovná zadarmo nad 55€

eSlim.sk – poštovná zadarmo nad 70€

Herbatica.sk – darček pri nákupe nad 49 €

Incacollagen.sk – najvýhodnejší balíček 4+1 zadarmo

Intí­mneNákupy.sk – výpredaj vybraných tovarov

Lekarendoma.sk – zľavy 20% na všetko s kódom: black20

Lekarentriveze.sk – zľavy až 50% na vybraný tovar

Lieky24.sk – zľavy + poštovná zadarmo pri vybraných tovaroch

Macafresh.sk – výpredaj vybraných tovarov

Mastichashop.skMastichaterapia.sk – poštovná zadarmo nad 50€

Najlekaren.eu – poštovná zadarmo nad 30€

Nutraceutics.sk – zľavy až 30% na všetky produkty

Prezdravie.sk – zľavy až 89% na vybraný tovar

Vitafulshop.sk – bezplatné doručenie + 25% zľava na všetko

Wellneo.sk – zľavy až 70% na vybraný tovar

Zerex.sk – last minute zľavy -15%

Ak aj vy milujete výpredaje alebo iné zľavové akcie, tak celý zoznam obchodov nájdete v článku Black Friday 2021 na Slovensku – najväčší zoznam obchodov.

Z histórie Čierneho piatku

Piatok po Dni vďakyvzdania je v USA a Kanade spojený s megazľavami. Skoro ráno vypukne v kamenných obchodoch nákupné šialenstvo, zľavy dosahujú až 90%. Ľudia čakajúci dlhé hodiny na otvorenie obchodu a vyrazia tryskom pre tovar v akcii. Tá sa však netýka všetkého a počet vecí v zľave je tiež obmedzený.

Tradícia Čierneho piatku siaha do polovice minulého storočia. Termín podľa jednej z teórií vznikol vo Philadelphii v súvislosti so zmätkom na ceste, nasledujúcim po Dni vďakyvzdania. Kvôli hustej premávke tu zostávalo na povrchu ciest mnoho čiernych stôp. V niektorých štátoch majú štátni

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *