Ako rozmiestniť kuchynské vybavenie?

kuchynske-naradie

Rozmýšľate kam dať všetko to kuchynské vybavenie: poháre, taniere, príbory, náradie na varenie, hrnce, … ?

Pravdepodobne sa vám už stalo, že predtým ste nemali kuchyňu s viac ako dvomi skrinkami a zrazu máte novú veľkú kuchyňu. Netušíte kam dať vybavenie. Mali by ísť príbory do zásuvky vedľa kuchynského drezu alebo vedľa chladničky? Nasledujúci článok vám snáď pomôže pri rozhodovaní.

Chefshop.sk - Všetko pre kuchárov a cukrárov

1. Začnite so základnými: príbory

Príbory je vhodné dať do hornej malej zásuvky vedľa umývačky riadu. Ak nemáte umývačku riadu, tak potom v blízkosti kuchynského drezu. Je to všetko o ľahkom vyčistení a uložení predmetov. Ak nemáte zásuvku so vstavaným organizérom, tak odporúčam ísť na nákup a kúpiť organizér na príbory. Najviac frustrujúca vec v zle navrhnutej kuchyni je to, že márne trávite čas hľadaním vecí.

pribory-v-organizeri-vybavenie
Príbory v organizéri

2. Kam umiestniť každodenný riad?

Ak máte to šťastie a máte viac ako jednu skrinku na riad a sklenené veci, tak sa zamyslite nad niečím blízko umývačky riadu. V prípade ak vám chýbajú nástenné skrinky, tak použite zásuvky na vybavenie. Zásuvky sú skvelou voľbou pre kuchyne, v ktorých nie je možnosť mať skrinky zavesené na stene. Alebo odstráňte dvierka jednej z vašich existujúcich skriniek, aby ste trochu otvorili priestor a vytvorili si dekoratívny a ľahko prístupný dizajn pre každodenné veci.

3. Kuchárske knihy, víno a veľké misy

Využite skrinky nad chladničkou. Zvážte odmontovanie dvierok a pridanie stojanu na víno alebo poličky na kuchárske knihy alebo dokonca niekoľkých dobre vyzerajúcich servírovacích mís. Zvyčajne tento hlboký, mŕtvy priestor skončí plný menej používaných vecí, ktoré len zaberajú miesto. Namiesto toho použite priestor na peknú prezentáciu.

4. Náradie na varenie, nože a každodenné korenie

noze-vybavenie
Nože

Či už je to praktický koľajnicový nástenný systém pre riad a korenie, organizér na príbory, stojan na hrnce alebo zásuvka na koreniny. Pozrite si všetky úžasné organizéry na trhu, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa mohli nastavovať a prispôsobovať kuchynskej linke v rôznych veľkostiach. Veci ako sú malé spotrebiče, veľké hrnce, miešacie misky a misky na šalát je dobré umiestniť na otvorené regály pod ostrovčekom. Magnet na nože je skvelý spôsob, ako udržať nože na ľahko dostupnom mieste a uvoľníte tým zásuvku.

Moderné aj tradičné panvice wok pre prípravu lahodných ázijských pokrmov

5. Hrnce a panvice

Hrnce a panvice by mali byť umiestnené na mieste, ktoré má zmysel: v blízkosti sporáku (alebo varnej dosky). Odporúčam vám vyťahovacie police na rozdiel od zásuviek pre hrnce a panvice. Dôvod prečo mať vyťahovacie police, je taký, že sú plytšie. Vidíte to, čo potrebujete, na rozdiel od zásuviek, kde často musíte vytiahnuť hrnce von, aby ste sa dostali k tým dole.

hrniec-vybavenie
Hrniec

Máte k dispozícii menšiu kuchyňu alebo kuchyňu, ktorá nie je vybavená širokými skrinkami s vyťahovacími policami? V tomto prípade môžete využiť stropný alebo nástenný policový systém. Pridanie tohto príslušenstva uvoľní veľa úložného priestoru vo vašej kuchyni.

Aký je váš obľúbený trik na organizovanie kuchyne?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *