Aj vás otravujú drobné mušky? Vieme, ako si s nimi poradiť.

vinne-musky-na-ovoci

Malé otravné mušky doslova zaplavujú naše domácnosti. Milujú všetko sladké a kyslé, čo môže kvasiť a neuveriteľne rýchlo sa množia. Pokiaľ si obľúbili vašu domácnosť, zbaviť sa ich nebude ľahké. Zvíťaziť nad nimi vám pomôžu tieto zaručené triky.

Odstráňte akékoľvek hnijúce ovocie a zeleninu.

Ovocné mušky preferujú hnilé ovocie a zeleninu. Odporúča sa kupovať ovocie len v malých množstvách a skladovať ho na chladnom mieste, napríklad v chladničke.

Vyhoďte alebo vypláchnite všetky prázdne fľaše.

Mušky si vyberajú miesta, kde môžu nájsť niečo sladké s trochou vody. Prázdne plechovky od limonády, fľaše od vína, poháre od džúsu a plechovky od piva im skvelo vyhovujú. Akonáhle teda čokoľvek dopijete, dôkladne vypláchnite pohár aj obal, aby ste odstránili akékoľvek zvyšky tekutín lákavé pre mušky.

Vyčistite odpad, umyte odpadkový kôš.

Napriek tomu, že dávate odpadky do vreca na odpadky, niekedy sa môžu pretrhnúť alebo začnú pretekať. Lepkavé dno koša na odpadky sa tak stane lákadlom pre mušky.

Skúste osvedčené babské recepty.
  • Klinčeky sú korenie, ktoré nám príjemne vonia, kvasné mušky ho ale doslova neznášajú.
  • Ak sa mušky roja okolo izbových rastlín, nechajte zem mierne vyschnúť a potom do nej zapichnite pár strúčikov cesnaku.
  • Nalejte do pohára trochu vína alebo octu. Mušky to priláka a nakoniec sa utopia.
musky-vo-vine
Mušky vo víne
Vezmite na ne vysávač.

Nastražte na tanier kúsok jablka alebo zrelého banánu. Keď ich nalákate, tak ich jednoducho povysávajte.

Kúpte si mäsožravú rastlinu.

Pre likvidáciu mušiek sa tiež doporučuje pestovať mäsožravé rastliny. Pre ne budú premnožené mušky predstavovať hody.

masozrava-rastlina
Mäsožravá rastlina

Pekný a moderný doplnok do domácnosti, ktorý sa vám o tieto potvorky postará. Stačí ich vhodne nakombinovať. S tým vám poradia v záhradkárstve a máte vyhraté. Mäsožravé rastliny sú elegantné a bude vás baviť ich sledovať pri love.

Klinčeky im nevoňajú.

Pokiaľ chcete pred použitím chemických prípravkov vyskúšať ešte nejakú prírodnú zbraň. Môžete v domácnosti rozsypať korenie klinčeky. Ich vôňu nemajú tieto mušky radi.

Ideálne je skombinovať niekoľko tipov. Tým zaručíte, že ste ich naozaj pochytali a vyhubili. Prajeme veľa úspechov a pevné nervy pri likvidácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *