7 prvkov dnešnej modernej kuchyne

moderne-zariadenie-kuchyne

Prvé veci, nad ktorými rozmýšľate pri modernizácii kuchyni, sú určite spotrebiče. Nové technológie, rozloženie kuchyne a najhorúcejšie novinky vám dodajú pocit šéfkuchára v luxusnej reštaurácii. Prečítajte si o 7 najmodernejších kuchynských prvkoch pre vytvorenie priestoru vašich snov.

1. Vyhradené pracovné miesta

Nie je to len o pracovnom trojuholníku. Najmodernejšie kuchyne sú navrhnuté viac ako kuchyne v reštauráciách. Tieto kuchyne sú doplnené o miesto na umývanie a prípravné miesto.

Modulárne varné miesta sa stávajú štíhlejšími a integrovanejšími. Mikrovlnné rúry, rúry a ohrievacie zásuvky môžu byť naskladané na sebe alebo oddelené. Všetky tieto zariadenia na jednom mieste urobia ostatné časti kuchyne viac otvorené a vzdušné.

2. Komerčné a vysokoúčinné chladenie

Chladničky a mrazničky sú tiež modulárne. Stále viac firiem prichádza so samostatnými možnosťami pre chladničku a mrazničku, rovnako ako aj sklenenými dverami, nerezovými prvkami, ktoré sú dostatočne pekné, aby ste si ich zamilovali.

Najmodernejšie zariadenia často spájajú komerčnú citlivosť a sústredenie sa na efektívnosť. Ak máte priestor pre samostatnú chladničku a mrazničku, tak môžete rozmýšľať nad oveľa lepším rozmiestnením. Hlavne ak chodíte do chladničky niekoľkokrát za deň a do mrazničky ojedinele, tak vtedy nemusí byť mraznička uprostred pracovného trojuholníka.

3. Univerzálny dizajn

Dizajn produktu sa stáva čoraz dôležitejším a zohľadňuje sa, ako sa staráte o svoj domov. Všetko od batérie až po vyvýšené umývačky riadu je navrhnuté tak, aby ste ich ľahšie používali a to všetky vekové kategórie.

Ako náhle uvidíte vyvýšenú umývačku, tak sa budete diviť, prečo boli umývačky riadu navrhnuté tak, aby boli umiestnené na podlahe. Ak máte na to priestor a zároveň máte problémy s kĺbmi a kolenami, vyvýšené spotrebiče sú ideálnym riešením.

4. Väčšia organizovanosť

pohare-s-ovocim
Poháre s ovocím

Dnešné kuchyne nie sú ničím podobné kuchyniam s pred 10 rokov. Vtedy ľudia považovali za šťastie, keď mali v skrinke vysúvacie poličky. V dnešnej dobe existujú rôzne formy organizovania, vrátane otočných rohových systémov, organizérov na korenia, organizérov na odpadky a recykláciu.

Od príborov a riadu až po odpadkové koše dizajnéri neustále hľadajú nové spôsoby, ako robiť produkty funkčnejšími, štýlovejšími a užitočnejších pre tých, ktorý ich používajú.

Chefshop.sk - Všetko pre kuchárov a cukrárov

5. Štýlové pracovné drezy

drez-v-kuchyni
Drez v kuchyni

Na trh prichádzajú každodenne nové dizajnové drezy. Doplnky rozširujúce možnosti využitia drezov ako napríklad doska na krájanie, nádobka na umývanie zeleniny, rôzne odkladacie plochy a drviče odpadov sú súčasťou komplexného umývacieho centra. Tieto doplnkové možnosti sú vám k dispozícii vo všetkých ohromujúcich tvaroch a veľkostiach.

6. Pohodlná, bezdotyková vodovodná batéria

Tento typ batérie je navrhnutý s univerzálnym dizajnom, ako aj súčasným zameraním na hygienu a prípravu potravín. Tento obchodmi inšpirovaný produkt nakoniec našiel svoju cestu do domov. Je to len otázkou času, kým bude k dispozícii vo všetkých batériách.

drezova-bateria
Drezová batéria

Verím, že jedného dňa budú mať všetky batérie nejakú formu inteligentnej bezdotykovej technológie. Koľko kuchárov chce, aby mali väčšinou tri ruky? Najmä pri čistení alebo ochucovaní mäsa.

Ak budete môcť zapojiť niektorý z týchto prvkov do vašej kuchyne, určite budete pri varení spokojnejší. Dizajnéri neustále rozmýšľajú o tom, ako urobiť produkty lepšie a krajšie, aby urobili kuchyňu najmodernejšou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *