5 tipov ako urobiť izbu opticky väčšou

priestranna-obyvacka

Na malom priestore sa všetko počíta. Toto je hlavná myšlienka tohto článku, ktorá vás naučí, ako vytvoriť z malej miestnosti opticky väčšiu izbu pomocou niekoľkých múdrych trikov.

Malé miestnosti môžu pôsobiť obmedzujúco a nepohodlne. Niektoré dizajnérske spôsoby oklamú oko a urobia interiéry oveľa priestrannejšie, ako sú.

Spôsob maľovania, usporiadanie nábytku a inteligentné osvetlenie sú len niektoré z tém, ktorým sa budem venovať v tomto článku. Dúfam, že tieto myšlienky vás inšpirujú.

4home
4home

Použite svetlé farby a rozumné kontrasty

Už tu máme príspevok o farbe miestnosti a o tom ako to ovplyvňuje vašu náladu. Tu je postup, ako použiť farbu, aby miestnosť vyzerala väčšia (Tip: Všetko je o optickej ilúzii).

Je všeobecne známe, že svetlé farby robia miestnosť väčšou a jasnejšou. Svetlé a jasné steny sú viac odrážajúce, čím robia priestor otvorenejší, čo pomáha maximalizovať efekt vytvorený prirodzeným svetlom. Tmavé farby, na druhej strane majú tendenciu pohlcovať svetlo, takže miestnosť vyzerá menšia.

Pre optimálny efekt vyberte jemné tóny šedobielej, modrej, zelenej a vždy si zapamätajte, že jasnejšie miestnosti vyzerajú väčšie a príjemnejšie.

Osvetlenie je kľúčovým prvkom pri otvorení priestoru

Prirodzené svetlo vo vnútri miestnosti otvára interiér a izba vyzerá väčšie. Ak nemáte veľa prirodzeného svetla, môžete s pomôcť pridaním niekoľkých svetiel do miestnosti.

svet-svietidiel
Svet-svietidiel

Ak máte prístup k prirodzenému svetlu prostredníctvom veľkých okien, neobmedzujte priestor pred oknom, aby čo najviac svetla prenikalo do izby.

Odstráňte neporiadok

Udržujte vašu izbu čistú a zorganizovanú. Preplnená miestnosť sa rovná malej miestnosti. Nezakrývajte steny mnohými obrázkami. Jeden veľký obraz je lepší ako skupina malých obrazov.

obraz
Obraz

Pri dekorovaní malej miestnosti vytvorte jednu oblasť, ktorá bude priťahovať pozornosť. V jedálni to bude s najväčšou pravdepodobnosťou stôl a v spálni posteľ. Usporiadajte nábytok tak, aby sa zaostrila pozornosť na danú oblasť a udržujte dekoráciu vo zvyšku  miestnosti na minime.

Udržujte podlahu čo najjasnejšiu. To je jeden z najdôležitejších spôsobov, ako udržať pocit priestrannosti. Vyberajte veľké koberce, aby sa vytvorila ilúzia väčšieho podlahového priestoru.

Dobre umiestnené zrkadlá môžu robiť zázraky

Zrkadlá vedia urobiť vašu izbu väčšou tým, že odrážajú prirodzené a umelé svetlo a miestnosť je jasnejšia počas dňa i noci.

Umiestnenie zrkadla v blízkosti okna je obzvlášť účinné. Zrkadlá na stenách vám poskytnú pocit väčšej otvorenosti izby. Môžete tiež použiť zrkadlové dreve na skrinkách, ktoré tiež urobia priestor opticky väčším.

Maximalizujte usporiadanie nábytku

Niekedy môže nábytok zaberať veľa priestoru. Aby ste tomu zabránili, použite multifunkčný nábytok, ako napríklad truhlicu, ktorú môžete použiť ako konferenčný stolík, taktiež sa dá na nej sedieť a je to zároveň skvelý odkladací priestor.

Umiestnite väčšie kusy nábytku bližšie k stene, aby ste maximalizovali voľný priestor. Premiestnite váš nábytok tak, aby neblokoval cestičku. Ak nábytok a príslušenstvo zablokujú výhľad do miestnosti, bude to vyzerať obmedzujúco. Premiestnením nábytku mimo cestičky otvoríte priestor a priestor bude vyzerať väčší.

nabytok-pri-stene
Nábytok pri stene

Aspoň časť nábytku by mala mať rovnakú farbu ako steny. Dokonca aj väčšie predmety ako sú šatníky a truhlice začnú ladiť a rozšíria tým miestnosť.

Vysoký nábytok môže spôsobiť, že sa strop zdá byť nižší ako v skutočnosti je. Uistite sa, že medzi nábytkom je dostatok priestoru. Sklenené stoly tiež pomôžu zachovať vzhľad otvoreného priestoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *