Šatníková skriňa – radšej kúpiť alebo nechať vyrobiť na mieru?

satnikova-skrina

Šatníková skriňa je nenahraditeľný pomocník v domácnosti. Okrem toho, že slúži ako úložný priestor pre naše šaty a topánky, môže byť tiež dizajnovým kúskom do vašej domácnosti. A dobrý dizajn je taký, ktorý je funkčný. Či už tú svoju plánujete mať v spálni, v obývačke alebo v predsieni, mali by ste jej výberu venovať dostatok pozornosti. Poďte si to s nami prejsť, lebo nie je skriňa ako skriňa.

satnikova-skrina
Šatníková skriňa
Rôznorodosť sa vypláca

Šatníkové skrine delíme na 3 základné typy, a to podľa toho, či majú zabudovanú šatníkovú tyč, police alebo kombináciu oboch. Z praktického hľadiska sú najčastejšie práve kombinované skrine. A to z toho dôvodu, že veci, ktoré sú náchylné na pokrčenie alebo jednoducho nejdú zložiť, si zavesíte na ramienko a zvyšok oblečenia úsporne naskladáte do políc. Na drobnosti, ako je spodné prádlo, opasky a ďalšie doplnky, sú potom veľmi praktické výsuvné šuplíky.

Nezabudnite na osvetlenie

Súčasťou vnútorných, ale aj vonkajších priestorov skrine by malo byť praktické osvetlenie. Ak pravidelne vstávate skoro ráno a nechcete svoju polovičku budič hlavným osvetlením, budú sa vám nesmierne hodiť svetlá v skrini. Nezabudnite ani na väčšie zrkadlo, v ktorom budete vidieť celú vašu postavu. Umiestnené môže byť v blízkosti skrine alebo priamo na jej dverách.

satnikova-skrina
Šatníková skriňa
Kúpiť alebo vyrobiť?

Ak nemáte vopred premyslený dizajn vašej šatníkovej skrine, nezúfajte. Môžete si vybrať zo širokej ponuky. Na výber máte zo šatníkových skríň s dreveným dekorom, futuristické, metalické i vo vysokom lesku. Pokiaľ sa vám zdá, že je toho na vás trochu moc, tak vám určite radi poradia odborníci v predajniach.

Šatníkové skrine na mieru sú často jediným riešením, ako prakticky a bez zbytočných nákladov usporiadať mnoho oblečenia v malom byte, či je v úplne priaznivej dispozícii miestnosti. Pri rozumnej voľbe vnútorného vybavenia skrine získate moderný kus nábytku, ktorý bude nie len krásne vyzerať z vonku, ale tiež perfektne bude slúžiť vašim potrebám.

Konečné rozhodnutie však zostáva len a len na vás. Dôležitá je vaša spokojnosť s novou šatníkovou skriňou.

Po zaobstaraní si novej šatníkovej skrine by ste nemali zabúdaj na jej usporiadanie. Viac si môžete prečítať v článku Ako usporiadať šatník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *