5 trendov do súčasných spální

spalna

Spálňa je jedna z najtajomnejších miestností v dome. Návšteva väčšinou príde, pohybuje sa medzi obývacou izbou, kuchyňou a toaletou, ale spálňu nevidí. Napriek tomu je to jedno z najdôležitejších miest v dome. Tu trávite tretinu svojho života. Tu spíte, odpočívate, naberáte sily. Spálňa tak nemôže byť len druhotná miestnosť s miestom na odkladanie zvrškov. Naopak. Musí byť príjemná, komfortná a civilizovaná. Poďte sa pozrieť, ako by mohla vyzerať.

Návrat výrazných tapiet

Za posteľou alebo vedľa nej sa teraz objavujú stále viac tapety s výraznými vzormi. Módne tapety tentoraz ale nie sú len papierové. Pre dokonalý vzhľad spálne môžu byť aj vliesové alebo dokonca látkové.

Jemné tóny neunavia

Kto chce naozaj relaxovať, mal by pamätať na to, že jemné prírodné tóny neunavia oči a myseľ. V súčasnej dobe je možné tónovať už farby v tisícoch odtieňoch. Pamätajte však, že odtiene jednej farby by mali byť v interiéri maximálne tri. Dvaja sú ešte lepšie.

Návrat romantiky

Obľúbený Provence design sa postupne sťahuje z kuchýň a predzáhradiek aj do spální. Romanticky ošúchaný nábytok, postele s nebesami, kvetinové vzory a doplnky (veľa doplnkov). To je základ. Hlavne doplnkov nájdete v obchodoch dosť a dosť, nábytku už je aj veľa.

...

Kontrast

Pre modernejší pojem interiéru sa hodí výrazný kontrast. Či je daný farbou steny, obliečky, alebo nábytku. Pokiaľ preferujete viac svetlé tóny, skúste celú bielu miestnosť s bielym nábytkom a napríklad vstavanú skriňu nechajte vytvoriť v kontrastnej, napríklad v pastelovej farbe.

Drevo

Je to evergreen. Drevo bolo, je a bude obľúbený materiál. Novo sa s ním ale pracuje v rustikálnom štýle. Pekne vyzreté, vysušené, sukovité. Obloženie v záhlaví postele, namiesto skríň hrubé police, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *