Nákup matraca cez internet

matrac

Pred 10 rokmi by asi nikomu nenapadlo kúpiť si obliečky, prikrývku alebo dokonca matrac cez internet. Je to vôbec možné?

Nákup v kamennej predajni

Všetci predajcovia aj časopisy o bývaní kladú nám, zákazníkom na srdce, že predsa spánkom strávime tretinu života a je teda dôležité vybrať správne. A správne sa dá predsa vybrať iba v kamennej predajni – ochytaním, oležaním, osobným odporúčaním predavača. Takto si síce sme istí, že dostaneme to, čo vidíme, neznamená to ale vždy správny výber.

Obliečky, ktoré tak krásne vyzerali v predajni, sa zrazili, vankúš stratil po pol roku použitia objem, a matrac, na ktorý nám predavač dovolil sa sotva posadiť, nám jednoducho na denné spanie nevyhovuje. Osobné odporúčanie predavača častokrát nereflektuje naše potreby, ale zámerne nás navádza na zbytočne predražený tovar alebo na ležiaky, ktorých sa predajňa potrebuje zbaviť. Ako vidíme, ani osobná skúsenosť nie je všemocná. Navyše sme to my, kto si musí zariadiť odvoz a dopravu. Že to nič nie je? Taký matrac pre dvojlôžko vo veľkosti 180 x 200 cm a váhe 50 kíl už nákup značne skomplikuje!

matrace
Matrace

Nákup cez internet

Zostaňme teraz pri matracoch: Pomôžeme si teda nákupom cez internet? Nákup na internete je odosobnený, nie sme do ničoho tlačení predajným personálom, nie sme limitovaní otváracími hodinami, a teda môžeme študovať, vyberať, porovnávať. Oplatí sa prečítať diskusie, čítať recenzie a samozrejmosťou je nakupovať u serióznych predajcov. Týmto predídeme nemilým situáciám, kedy za tovar zaplatíme a potom nám zostanú len oči pre plač.

Na internete matrace zaobstaráte spravidla lacnejšie. Tým, že si s nákupom poradíte sami a nemusí sa vám venovať predajný personál, môžu predajcovia cenovú úsporu investovať do cien. Potom už len vyberáme podľa parametrov, aké sú náš rozpočet, účel použitia, tvrdosť a iné. Nemusíme sa báť, že sa pomýlime, veď nakupujeme bez rizika! Zo zákona máme právo tovar do 14 dní vrátiť. Pokiaľ doma matrac vybalíte a zistíte, že to nie je ono, každý správny predajca Vám ho vymení.

Keď vyberieme, stačí len zaplatiť a potom len čakať, kým nám matrac príde až domov. Nezháňame veľké auto, nemusíme voziť matrac na streche auta, šetríme si čas a vo finále aj ďalšie peniaze.

dormeo
Dormeo

Aké sú teda naše rady pre nákup matracov cez internet?

– dajte na značky. Kupujte matrace iba od preverených výrobcov, čím eliminuje riziko nekvality.

matrace vyrobené v EÚ sú symbolom tradície, vysokej kvality a rozumnej ceny. Na trhu dnes kúpite aj slušne vyzerajúci matrac z „lacnejších“ krajín, ale zvážte, či pár ušetrených eur stojí za hroziacimi problémami s prípadnou nekvalitou, v krajnom prípade za zdravotné problémy.

– utrieďte si svoje preferencie a spôsob použitia výrobku. Budete chcieť matrac polohovať? Máte radšej pružinový alebo penový matrac? Tvrdú, mäkkú alebo stredne tvrdú? Koľko do neho chcete investovať? Dobrí predajcovia už dnes vedia popísať a graficky aj vyobraziť parametre matraca tak dôkladne, že riziko toho, že si vyberiete zle, je minimálna. Tomu nasvedčuje aj veľmi nízke percento vratkovosti z dôvodu zlého výberu.

– keď pri výbere tápete, spýtajte sa. Každý dobrý predajca prevádzkuje diskusie k výrobkom, virtuálnu poradňu alebo informačnú linku.

– pýtajte sa na servis a spôsob reklamácie. Tí najlepší predajcovia zaistia odstránenie vady priamo u zákazníka doma. Takíto predajcovia vedia, aká je každá reklamácia pre zákazníka nepríjemná, a chcú nepríjemnosti minimalizovať.

– voľte spôsob dopravy, ktorý vám najviac vyhovuje. Kuriér či osobný odber, podľa vašej preferencie. U niektorých predajcov je doprava matracov zadarmo.

– nebudeme si nič nahovárať, môžeme zle vybrať aj pri dodržaní všetkých pravidiel. Aj tak je nakupovanie na internete najpohodlnejšia a najlacnejšia cesta k novému matracu.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *