Ako vybrať správnu bielu farbu?

biely-gauc-a-steny

Biela je biela, nie? Nie tak celkom. Pozrite si 8 bielych farieb na 8 rôznych veľmi odlišných spôsobov. Prečítajte si niekoľko tipov ako vybrať správnu bielu farbu.

Musím sa priznať, že som nemala jednu jedinú izbu v mojom dome bielu. Napriek tomu som mala skúsenosť z prvej ruky s výberom bielej farby. Keď sme s manželom dali náš byt na predaj, tak sme sa rozhodli premaľovať ho bielou farbou. Dovolili sme maliarovi vybrať farbu. Koniec koncov, biela je biela … správne? Nesprávne!

Po dokončení maľby sme vošli do bytu a skoro sme potrebovali slnečné okuliare. Bola som šokovaná, ako jasne stena vyzerala. Vtedy som pochopila, že biela môže byť živá ako akákoľvek iná farba. Biela má tiež rôzne podtóny a odtiene, čo spôsobuje, že proces výberu je trochu komplikovaný. Mne osobne sa viac páči vo farebne vymaľovaných priestoroch, ale uvedomujem si, že veľa ľudí si užíva jednoduchosť bielej miestnosti. Takže tu je niekoľko tipov pre výber správnej bielej farby.

1. Krémovo biela

Biela spálňa môže byť veľmi upokojujúcim útočiskom. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku použite niekoľko rôznych odtieňov bielej farby a naneste ich do priestoru. V spálni krémovo bielymi stenami pekne vynikne kombinácia s jasne bielymi závesmi a posteľnou bielizňou slonovinovej farby. Tento typ variácie pomôže tomu, aby váš priestor vyzeral čo najlepšie.

biela-lenoska-a-steny
Biela leňoška a steny

2. Studená biela

Studené biele steny sa dokonale hodia k bielemu nábytku. To vytvára pokojný priestor, ktorý má veľmi malý kontrast a/alebo rozptýlenie. Chladná, čisto biela pôsobí dobre v moderných izbách, pretože poskytuje pocit novosti.

3. Mäkká biela

Skombinovanie bielej farby s čiernou vytvára veľmi elegantný dizajn. Dokonca aj s takým veľkým kontrastom je tento vzhľad stále prázdnym plátnom pre pridanie akejkoľvek inej farby. Ak chcete znížiť dramatickosť, tak vyberte mierne mäkšiu bielu. V tomto prípade sa vám naskytne pohľad ako napríklad farba steny bude trochu slabšia v porovnaní s ostatnými bielymi predmetmi.

4. Snehovobiela

Veľmi klasickým spôsobom maľovania stien je práve lesklý, snehovobiely odtieň bielej farby. Tento vzhľad izby tiež pôsobí skvele v modernejšom priestore. Harmonický vzhľad dosiahnete kombináciou nábytku a doplnkov v rovnakých tónoch bielej ako sú steny.

biela-kuchyna
Biela kuchyňa

5. Vanilková biela

V jedálňach je tento odtieň vanilky skvelou voľbou, pretože sa považuje za „chutnú“ farbu.

6. Slonovinová

Mnoho ľudí má rado bielu skrinku v kuchyni, ale nechce, aby priestor pôsobil príliš chladno. V tomto prípade zvoľte bielu farbu, ktorá má jemný odtieň slonoviny. Teplo do vašej kuchyne tiež môžete pridať drevenými podlahami a použitím jasného halogénového osvetlenia.

7. Sivobiela

Krehká, šedo-biela farba steny bude vždy vytvárať sofistikované pozadie pre umelecké diela a oživí dôraz odtieňu.

8. Teplá biela

Požitie bielej s kaki odtieňmi spolu s prírodnými materiálmi vytvára príjemný pocit z miestnosti. Tieto typy farieb sú veľmi teplé a príjemné.

Ktorý odtieň z hore uvedených je váš najobľúbenejší? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *