Zútulnia domov a vyliečia choroby: Vybrali sme tie najkrajšie aromalampy!

aromalampy

Už máte doma svoju aromalampu? Dokážu byť krásnou dekoráciou a behom pár minút krásne prevoňať byt a navodia príjemný relaxačný pocit. Šíriaca sa vôňa prírodného éterického oleja môže pomôcť od úzkosti, stresu, únavy či bolestí hlavy.

Aromalampa slúži k rozpusteniu vonného vosku alebo uvoľňovaniu esencie vonného oleja či esenciálneho oleja pomocou obyčajnej čajovej sviečky, ktorá je umiestnená v spodnej časti. Použitie aromalampy je jednoduché. Do vnútra aromalampy vložíte sviečku, do misky aromalampy nalejete vodu ohriatu najlepšie na 40–50 °C a do nej pridáte pár kvapiek esenciálneho či vonného oleja. (Spravidla postačí 1–2 kvapky na 5 metrov štvorcových priestoru.) Potom už len stačí zapáliť si sviečku a nechať sa unášať niekoľko hodín niektorou z úžasných vôní a relaxovať.

aromalampy-4home
Aromalampy 4home

Na čo si dať pozor pri výbere?

Možno pre vás bude dôležitý design, ale myslite tiež na to, že správna aromalampa by mala mať dosť veľkú nádržku, aby v nej tekutina vydržala, než dohorí sviečka, čo je asi 4 hodiny. Vzdialenosť sviečky od nádobky by mala byť tiež dostatočná, aby sa voda nezačala variť. Prirodzené účinky éterických olejov by sa totiž vriacou vodou úplne znehodnotili!

Akú vôňu do aromalampy?

Dostupných je nespočetné množstvo vôní. Môžete vyberať podľa momentálnej nálady alebo vám správne vybraté oleje môžu pomôcť aj pri rôznych akútnych problémoch. Napríklad pre dobrú náladu sa hodí citrón, grapefruit, mandarínka či pomaranč. Proti nespavosti sú dobré levandule či medovka. Pri bolesti hlavy pomáhajú materina dúška, kardanom či levandule. Pri nachladnutí použite eukalyptový, borovicový, citrónový alebo zázvorový olej. Krásne prečistí dýchacie cesty a uľaví sa vám.

aromalampy-4home
Aromalampy 4home
  • Radšej vyberajte iba 100% čisto prírodné éterické (esenciálne) oleje. Vonné oleje sú obvykle iba zmesou chemikálií.
  • Dajte pozor na správne dávkovanie oleja, inak by sa miesto úľavy mohla dostaviť bolesť hlavy.
  • Horiacu aromalampu tiež vždy umiestňujte na bezpečné miesto mimo dosah detí a nikdy ich nenechávajte bez dozoru.

Spríjemnite si jesenné večery vôňou. Upokojte myseľ a urobte si tú správnu pohodu a relaxáciu s aromalampou.

Nižšie sa môžete inšpirovať tými najzaujímavejšími kúskami, ktoré aktuálne kúpite na internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *