Vianočné trendy 2021: Aké farby a dekorácie sú tento rok v kurze?

vianocne-ozdoby

Vianočné zvyky a tradície sú nemenné. Vianočné dekorácie a farby však každoročne podliehajú módnym trendom. Chcete poznať vianočné trendy 2021 a prispôsobiť im štýl a farbu svojej tohtoročnej sviatočnej výzdoby? Prezradíme vám, čo tento rok frčí.

Farby malín, sliviek a tmavých hrozna v kombinácii so zlatou

Hlavnou farbou Vianoc 2020 bola klasická modrá farba nasledovaná platinou. Tohtoročným Vianociam kraľujú odtiene fialovej, tmavo ružovej a šedo modrej. Ozdobám na vianočnom stromčeku, ale aj ďalším vianočným dekoráciám tak s ohľadom na aktuálne trendy pristane malinová či slivková farba alebo farba tmavého hrozna.

Tieto odtiene skombinujte so zlatými prvkami a výsledok bude viac ako dokonalý. Práve zlatá farba dodá vášmu vianočne zdobenému domovu hrejivejšiu a útulnejšiu atmosféru. Riaďte sa pritom pravidlom, že v rámci vianočnej výzdoby by ste mali kombinovať najviac tri farebné odtiene. Menej je totiž niekedy viac.

vianocne-ozdoby
Vianočné ozdoby

Vianočné dekorácie s imitáciou snehu

Trendy napovedajú, že Vianoce 2021 nebudú rozhodne na blate. Veľkým hitom tohto roku sú totiž zasnežené vianočné dekorácie. Ide napríklad o umelý vianočný stromček s imitáciou snehu. Ak si vyrábate adventný veniec, girlandu zo smrekových vetvičiek alebo vianočný svietnik, rozhodne ich skrášlite umelým snehom v spreji.

DIY vianočné dekorácie

K trendom Vianoc 2021 patria aj DIY vianočné dekorácie, a to prevažne z prírodných materiálov. Tento rok rozhodne nič nepokazíte, keď si vyrobíte ozdoby na stromček, vianočné girlandy či inú vianočnú výzdobu z dreva, peria, šišiek, chvojok, slamy, papiera alebo sušeného ovocia.

Mnohým z nás na Vianoce 2020 chýbala najbližšia rodina a priatelia. Práve preto Vianoce 2021 kladú dôraz na DIY vianočnú výzdobu, ktorú môžete spoločne tvoriť s druhými.

vianocne-ozdoby
Vianočné ozdoby

Retro vianočné osvetlenie

Kľúčovou témou Vianoc 2021 je nostalgia. Práve preto hrá dôležitú úlohu aj samotný dizajn vianočného osvetlenia. Máte doma retro vianočné reťaze či lucerničky, ktoré ste milovali už ako malí? Na Vianoce 2021 nimi ozdobte nielen vianočný stromček, ale aj celý svoj sviatočne ladený domov.

Keď sa cez Vianoce opäť stretnete so svojou rodinou a priateľmi, môžete si prostredníctvom retro vianočného osvetlenia zaspomínať na staré dobré časy. Alternatívou retro vianočného osvetlenia sú taktiež svetelné ozdoby vo vintage štýle, ktoré taktiež navodia sviatočnú pohodu a šťastie.

Neviete vybrať darček? Vyberte si jeden z našich tipov pre svojich blízkych alebo len pre seba TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.