Valentínska výzdoba bývania

valentinska-vyzdoba

Sviatok všetkých zamilovaných už zaklopal na dvere vášho bytu. Otvorte mu dvere a pozvite ho do svojho kráľovstva, ktoré si pri jeho príležitosti náležite vyzdobíte. Samozrejme, že nesmú chýbať srdiečka, červená farba a sviečky. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si zhotoviť nápaditú a originálne valentínsku výzdobu.

valnetinska-vyzdoba-schodiska
Valentínska výzdoba schodiska

Prečo sa oslavuje Valentín?

Valentín je symbolom lásky a odvahy. Pripomeňme si starú legendu, ktorá vás možno bude motivovať k tomu, aby ste sa tento deň zastavili a spomenuli na všetkých, ktorých milujete. Všetko sa odohralo dávno – za doby rímskeho cisára Claudia II., ktorý vládol v 3. storočí. K zamilovaným sa zachoval kruto, pretože z dôvodu nedostatku bojovníkov zakázal sobáše. Kňazovi Valentínovi ale zamilovaných bolo ľúto a tajne ich oddával. Bol ale zatknutý a 14. februára popravený. Od tej doby sa aj na jeho počesť slávi sviatok zamilovaných – Valentín.

Valentínska výzdoba

Pre valentínske dekorácie sú najvýraznejšiu sladšie farebné kombinácie. Klasicky sa hodí sýto červená, ružová, oranžová, ale aj žltá alebo fialová farba. Najľahšia cestou, ako vyzdobiť interiér na 14. február, je použitie tradičných dekorov, ako sú srdiečka alebo kvetiny.

valentinska-vyzdoba-obyvacka
Valentínska výzdoba obývačky

Ak sa rozhodnete držať umiernenejšieho štýlu, stavte na prírodné materiály, ktoré pôsobia menej gýčovito ako umelohmotné ozdoby. Perfektne sa na tento účel hodia živé kvety, prútie i drevo. Presladené farby dokáže strhnúť kombinácia s neutrálnejšími a sýtejšími tónmi – s temne fialovou, hnedou alebo bielou.

Tú správnu uvoľnenú atmosféru pomôže navodiť tiež tlmené svetlo sviečok, veľmi pekne a nenútene vyzerajú sviečky vyrobené zo včelieho vosku. Lacnú, a pritom efektné záležitosťou sú farebné stuhy, s ktorými ide ľahko ozdobiť prakticky čokoľvek. Ďalšou príjemnou dekoráciou, ktorú využijete aj mimo Valentína, sú vodné perly alebo tiež gélové guličky do vázy. Tie je možné využiť ako dekoráciu samu o sebe alebo ich vložiť do vázy s rezanými kvetmi.

Valentín v spálni

Trochu romantiky nezabudnite vniesť aj do vašej spálne. Nemusíte hneď kupovať srdiečkovú posteľnú bielizeň. Stačí, ak na posteľ rozsypete zopár lupienkov kvetov a na nočnom stolíku zapálite sviečky.

valentinska-vyzdoba-spalne
Valentínska výzdoba spálne

Ak sa nezaobídete bez trochu nápaditosti ani tu, vytvorte si špeciálny svietnik. Do zaváraninového pohára vložte čajovú sviečku a sklo pohára ozdobte stužkou alebo krajkou. Ak má váš partner rád romantiku, určite sa tejto drobnosti poteší.

Máte radi Valentína a pravidelne ho slávite? Napíšte nám vaše tipy, ako si v tento deň spríjemniť svoj príbytok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *