Tipy, návrhy a inšpirácie pre spálne

vankuse-na-posteli

Zariadenie celej spálne sa môže javiť ako veľmi ťažká úloha. Ale s našimi návrhmi interiérového dizajnu v spálni môžete vidieť, aký nábytok sa vám hodí a aký štýl vám bude najviac vyhovovať. Prečítajte nasledujúci článok o inšpiráciách a tipoch na úpravu spálne.

Tradičný štýl

Ak ste skôr za tradičný vzhľad, tak by ste si mali vybrať štýlový masívny nábytok. Ideálna pre vás bude tradičná kolekcia domáceho nábytku – posteľ, nočné stolíky, komoda a šatník z masívneho dreva. Ak je nábytok vyrobený z olejovaného masívneho dubu alebo dubovej dyhy, tak tým dodáte spálni krásny nádych. Spojenie s tmavým kobercom pre vytvorenie kontrastu farieb, materiálov a svetlo farebné obliečky nádherne doplnia vzhľad spálne.

masivny-nabytok-v-spalni
Masívny nábytok v spálni

Biele doplnky spálne

Biely nábytok alebo doplnky do spálne sú stále viac a viac populárne, pretože predstavujú minimalistický trend dizajnu pri zachovaní tradičného štýlu. Ak nechcete, aby vaša spálňa bola príliš biela (alebo možno až nemocničná), tak potom zvážte iba použitie bielych doplnkov ako je koberec alebo na bielo natretá polica.

Škandinávska spálňa

Pre dosiahnutie škandinávskeho vzhľadu by ste sa mali zamerať na skombinovanie svetlého dreva s bielym nábytkom. Spojenie geometrických vzorov s vkusným kobercom vytvorí autentický škandinávsky vzhľad miestnosti. Nebojte sa tomuto štýlu prispôsobiť všetok nábytok alebo len jeden či dva kusy.

industrialne-osvetlenie
Industriálne osvetlenie

Moderný/priemyselný štýl

Predstavte si tmavé drevo s malými dekoračnými detailmi, ale všetko spojené s kovovými doplnkami. Vyberte si taký šatník, posteľ, nočné stolíky a stojan na TV, aby vyzeral dobre v spojení s kovovými doplnkami ako sú hodiny a ozdobné skrinky. Trochu farby dodáte doplnením rastlín do miestnosti.

Výber najlepšieho typu matraca

Ako náhle ste vybrali ten správny dizajn a štýl izby, tak následne je dôležité pozrieť sa na spôsob spania. Dôkladne zvážte všetky možnosti pred tým, než sa rozhodnete, ktorý matrac je ten správny pre vás. Okrem matraca je taktiež dôležité vybrať správny typ postele, ktorý bude najviac vyhovovať vášmu spánku.

matrac-a-postel
Matrac a postel

Ak sa chcete dozvedieť viac o výbere postele a matracu, tak si prečítajte náš článok 4 veci, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou novej postele.

Typ matraca môže naozaj ovplyvniť váš spánok. Ale výber matraca samozrejme závisí aj od osobných preferencií a zdravotného stavu.

Aký matrac sa hodí do vašej spálne a aký štýl spálne je váš favorit? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *