Plánujete novú kuchyňu? Riešite jedálenský kút?

jedalensky-kut

Veľmi často býva kuchyňa videná ako svojho druhu pracovné miesto, ktorého prevádzka výrazne ovplyvňuje skladbu kuchynského nábytku. Všetko má svoje miesto a logickú nadväznosť, či už je to varné alebo umývacie centrum, skrinky na čierne nádoby, alebo pracovná doska. Vybavenie kuchyne vlastne kopíruje celý proces prípravy pokrmu a práve v tom býva často problém, veď práve onou prípravou všetko nekončí, naopak, to najlepšie nás ešte len čaká. Inými slovami: jete v kuchyni? Máte obývaciu izbu spojenú s kuchynským kútom? A ako to celé jednoducho spojiť?

jedalenske-sety-kondela
Jedálenské sety Kondela

Tak ako v iných oblastiach ľudského konania, aj v rámci toho, čo by sme mohli zjednodušene nazvať „bývaním“, nájdeme celý rad trendov. Aj bývanie má svoju módu, ktorá sa objaví, zažiari, ľudia za ňu minú veľa peňazí a potom zase príde nová a všetko sa opakuje. Niektoré trendy ale pretrvajú a potom sa na ich adresu dá vyhlásiť, že neboli len planým výkrikom dizajnérov či predajcov a že na nich ľudovo povedané „niečo je“.

Otvorený priestor, kuchyňa v obývacej izbe alebo naopak? A ako to celé spojiť?

Riešenie kuchyne ako veľkej obytnej miestnosti, ktoré potom hovoríme „izba s kuchynským kútom“, je na jednu stranu novinkou, na stranu druhú nie je klasická garsónka nič iné, ako práve oko 1+kk, hoci vo veľmi malom a niekedy až miniatúrnom prevedení. Otázkou ale je, ako vlastne prirodzene napojiť obývaciu izbu na priestor kuchyne, respektíve, kam vlastne s jedálenským stolom? Do kuchyne? Do obývacej izby alebo na akúsi „neutrálnu pôdu“ medzi týmito spojenými miestnosťami? Tu je niekoľko tipov ako si s tým poradiť.

jedalenske-sety-kondela
Jedálenské sety Kondela

1.Zaujímavým spôsobom je naviazanie dosky jedálenského stola na samotnú pracovnú dosku kuchyne. Z kuchynského nábytku sa zrazu stane nábytok jedálne a tá už je „jednou nohou v obývacej izbe“
2.Pomerne ideálny deliacim momentom medzi kuchyňou a obývacou izbou, je barový pult, za ktorý budeme považovať časť pracovnej dosky kuchynskej zostavy a pridáme iba barové stoličky.
3. Najjednoduchším spôsobom prechodu medzi obývacou izbou a kuchyňou je úplne obyčajné použitie jedálenského stola. Vznikne tým jedáleň, ktorá, rovnako ako v prvom prípade, je prirodzeným prechodom medzi technologickou a obytnou časťou miestnosti ku kuchynským kútom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *