Odpočívajte v náruči relaxačného kresla

vtipne-kreslo

Po úmornom dni, kedy ste v jednom kole, vás môže priateľská náruč relaxačného kresla doslova zachrániť. Unavenému telu poskytne prvú pomoc a rýchlu vzpruhu, rovnako ako ho vie hýčkať dlhé hodiny, keď sa v ňom uvelebíte s knihou v ruke.

Kreslo, ktoré si zaslúžilo titul relaxačné, musí byť naozaj pohodlné. Avšak každý si pod týmto pojmom vybaví niečo iné s ohľadom na vlastné potreby.

Vysoké operadlo aj podnožka

Inak bude vyzerať kreslo čitateľské (a nemusí to byť zrovna ušiak), ktoré bude pohodlné, bude mať vyššie operadlo, možno tak vysoké, že vám podoprie hlavu, a napríklad aj podrúčky.  Neponúkne vám však maximálny komfort ako kreslo relaxačné, ktoré bude vybavené nastaviteľnými opierkami, polohovateľným operadlom či výsuvnou podnožkou.

kreslo-s-vysokym-operadlom
Kreslo s vysokým operadlom

Flexibilné aj hojdacie

Možno vám príde vhod flexibilné kreslo, ktoré ľahko premeníte v ležadlo. Vďaka špeciálnemu mechanizmu však počítajte s vyššou cenou. Flexibilitu kresla je možné vidieť aj v možnosti ľahko, bez veľkej námahy a podľa potreby ho kamkoľvek premiestňovať. Ak máte potrebu s ním často manipulovať, vyberte kreslo na kolieskach.

Prečítajte si tiež: Nákupný sprievodca – kreslo

Spôsob hojdania

Kým húpanie zo strany na stranu, teda kolísanie, uspáva a upokojuje, húpanie vpred a vzad na hojdačke, hojdacom koni či v kresle spôsobuje aktiváciu mozgu a telesných funkcií. Pokiaľ ani pri odpočinku nevydržíte byť v pokoji, kúpte si hojdacie kreslo. Hojdanie totiž upokojuje a je dokázané, že okrem toho tiež aktivuje mozog, čím zlepšuje vnímavosť a zvyšuje inteligenciu.

Až si ho budete vyberať, overte jeho bezpečnosť. Malo by mať dostatočne dlhé zadné hojdacie časti (zabráni pádu dozadu) a zaisťovaciu zarážku (proti pádu dopredu).

Centimetre pre pohodlie

V hlbšom sede budete príjemne odpočívať – ​​sedieť, pololežať či ležať, prípadne si môžete podoprieť chrbát vankúšmi alebo nohy taburetom, na druhej strane sed s hĺbkou okolo 58 cm poslúži skôr na formálnejšie účely. Čím však bude sed hlbší, tým horšie sa vám bude vstávať, pretože nebudete mať dostatočnú podporu v ramenách.

relaxacne-kreslo
Relaxačné kreslo
Pri nákupe si overte:
  • jeho pohodlie
  • ako sa z neho vstáva
  • či nevŕzga
  • jeho bezpečnosť
  • či sa čalúnenie nekrčí či nemení tvar

Viacej článkov z kategórie OBÝVAČKA nájdete TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *