Nápady na zariadenie detskej izby

Zariadenie detskej izby

Detská izba je svetom dieťaťa a mala by byť miestom, kde vaše dieťa trávi svoj čas. Dizajn detskej izby by mal podporovať oddych a hranie. Súčasne  však musí obsahovať viac praktických prvkov, ako je posteľ, stôl a nábytok na ukladanie vecí. To vytvára istú štruktúru, ktorá zahŕňa tieto prvky a súčasne vytvára útulnú miestnosť pre vaše dieťa.

Inšpirácia pre perfektnú detskú izbu

novy-nabytok-zariadenie
Nový nábytok – zariadenie

Neexistuje „perfektný“ návrh pre to, ako by ste mali zariadiť detskú izbu, pretože každé dieťa je v tomto iné. Dôležité je, aby sa izba stala miestom zábavy a hrania. Preto premýšľajte o tom, aké želania a očakávania má vaše dieťa, pokiaľ ide o jeho ideálnu izbu.

Môžete si vybrať dekoračnú tému v závislosti od záujmov dieťaťa a nie konkrétneho pohlavia. Môže mať záujem o superhrdinov, šport, konkrétny film. Preto je dôležité, aby ste pochopili čo má vaše dieťa rado a ako bude chcieť tráviť čas vo svojej izbe.

Poschodová posteľ ako úložné a priestranné riešenie

poschodova-postel-detskej-izby
Poschodová posteľ

Poschodová posteľ je šikovný a praktický kus nábytku pre detskú izbu. Často vytvára hracie miesto pre deti a taktiež je to praktický kus nábytku z hľadiska úspory miesta. Rovnako tak poskytuje ďalšie skladovacie riešenia. Ak hľadáte nábytok, ktorý bude šetriť miesto v detskej izbe pre viacej detí, potom zvážte klasické poschodové postele s dvoma lôžkami nad sebou.

Detská posteľ s úložným s priestorom

postel-s-uloznym-priestorom-detskej-izby
Posteľ s úložným priestorom

Možno nižšia posteľ je lepší výber pre vašu detskú izbu. Detské postele ponúkajú veľa návrhov a usporiadaní. Je len na vás či už majú byť veľké alebo krátke a či majú byť s úložným priestorom alebo bez.

Vyberte správny matrac

Dôležitým detailom v dizajne detskej izby je výber matraca. Správny matrac je dôležitý, aby ste mali istotu, že vaše dieťa dobre spí. Tiež je potrebné vybrať vhodnú tvrdosť, aby dieťa nemalo bolesti. Kvalitný matrac je taký, ktorý najviac vyhovuje hrúbkou a tvrdosťou a zároveň je dostatočne pohodlný a príjemný na spanie.

Detské posteľné obliečky v správnom štýle

Obliečky, ktoré vyberiete pre detskú izbu môžu doplniť štýl miestnosti. Obliečky sa vyrábajú v niekoľkých variantoch materiálov, farieb a vzorov. Môžu odrážať osobnosť a záujmy dieťaťa jednoduchým a cenovo dostupným spôsobom.

nabbi
Nabbi

Viac inšpirácií môžete nazbierať v článku Nápady na detské obliečky.

Stôl pre zábavu a praktickosť

Detský stôl nie je iba stôl. Je to dôležitá súčasť výzdoby detskej izby. Musí byť v súlade s ostatnými dekoratívnymi predmetmi. Tiež je dôležité, aby malo dieťa dosť miesta na písanie a na kreatívne činnosti. Viete nájsť detské stoly v nekonečných variantoch dizajnov, veľkostí a materiálov.

stol-detskej-izby
Detský stôl

Uvítame tipy na to, ako nadekorovať dokonalú detskú izbu, ako aj inšpirácie a myšlienky od vás. Zdieľajte svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.