Nákupný sprievodca – kreslo

gauc-a-kreslo-v-obyvacke

Či už chcete mať útulné miesto, kde si môžete vychutnať dobrú knihu alebo ak ste sa rozhodli pre nový kus nábytku, mali by ste zvážiť niekoľko vecí. Prečítajte si praktického sprievodcu predtým než pôjdete kúpiť nové kreslo pre váš domov.

Veci, ktoré by ste si mali premyslieť pred kúpnou nového kresla

Doprajte si dostatok času na premýšľanie o tom, čo presne očakávate od nového kresla. Chcete mať multifunkčné? Chcete kožené alebo z ekokože? Nakoľko praktické ho potrebujete mať?

Nezabudnite zohľadniť nasledujúce body:

  • Výška operadla kresla
  • Malo by byť s alebo bez opierok na ruky
  • Praktické otázky: materiál a farba
  • Pohodlie a kvalita
  • Štýl – napríklad kreslo ušiak

Mali by ste si vybrať nízke alebo vysoké kreslo?

vysoke-kreslo
Vysoké kreslo

Kreslá s vysokým operadlom sú dobré, ak chcete pomerne vzpriamené sedenie alebo ak jednoducho chcete , aby vás obklopovali celých. Vysoké operadlo si vyberte v tom prípade, ak radi trávite voľný čas čítaním v pohodlnom kresle alebo ak chcete pracovať na počítači a zároveň pohodlne sedieť a oddychovať.

Vyberte si kreslo, ktoré sa bude hodiť k zvyšku obývačky

Je dôležité vybrať si také, ktoré sa hodí k zvyšku vašej obývačky. Napríklad premýšľajte o nohách kresla. Ak si vyberiete s drevenými nohami, mali by ste vybrať typ dreva, ktorý zodpovedá vzhľadu iných drevených predmetov vo vašej obývačke: napr. konferenčný stolík, knižnica alebo príborník.


Prečítajte si tiež, ako si vybrať dokonalý konferenčný stolík pre vašu obývačku. 

Čo  potrebujete vedieť o kresle z kože a ekokože

kozenne-kreslo
Koženné kreslo

Kožené kreslá sú moderné a veľmi praktické, pretože z nich ľahko utriete nečistotu vlhkou handričkou a tiež keď sa na ne niečo vyleje. Ekokoža je povrchovo upravená tak, aby vyzerala ako skutočná koža. Ekokoža je odolná voči opotrebeniu, ale nie až tak odolná ako pravá koža.

Sú látkové kreslá dobrá voľba?

Mnohé moderné kreslá sú čalúnené a ponúkajú vám možnosť mäkkého sedenia v zaujímavých farbách. Kreslo z látky je možné ošetriť, aby bolo odolnejšie voči škvrnám, takže sa nemusíte toľko obávať rozliatia.

calunene-kreslo
Čalúnené kreslá

 

Pri výbere farby pre látkové kreslo si môžete myslieť, že čím tmavšie, tým praktickejšie, ale to nie je vždy tak. Slnko môže vyťahať farbu z veľmi tmavého, keď je umiestnené na jasnom slnečnom svetle. Stredný odtieň, ako je šedá, môže byť vhodnejší pri zamaskovaní prachu a škvŕn.

Úplne biele látkové kreslo bude vždy viac háklivé. Ale ak ste oduševnený pre biele alebo svetlo farebné, mohol by to byť dobrý nápad kúpiť si biele s odnímateľným umývateľným krytom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *