Krištáľové svietidlá môžu byť ozdobou vašej spálne!

kristalovy-luster

Krištáľové svietidlá rozhodne nepatria len na historický zámok, ale dnes sú bežnou súčasťou mnohých moderných interiérov. Veľmi obľúbené je ich umiestnenie v spálni, kde pomáhajú dotvárať príjemnú atmosféru svojim tvarom i trblietavosťou.

Pod pojmom krištáľový luster si ale nemožno predstavovať nemoderné svietidlá známe z prehliadok zámkov. Dnešné krištáľové svietidlá majú moderný atraktívny dizajn.

Typy krištáľových svietidiel

Najčastejšie sa je možné stretnúť so stropnými krištáľovými svietidlami, ktoré predstavujú kombináciu mosadze alebo chrómu a čírych či farebných krištáľov. V kombinácii s nimi sa pomerne často používajú aj nástenné svietidlá. Priestor, ktorý je osvietený spoločne stropnými aj nástennými krištáľovými svietidlami pôsobí kompaktným a estetickým dojmom. V spálňach sa tiež objavujú stolné a stojanové krištáľové lampy, ktoré sa používajú ako doplnok krištáľových lustrov.

kristalove-svietidla
Krištáľové svietidlá

Do spálne patria lustre teplých farieb

Vždy by malo platiť základné pravidlo, že luster bude ladiť s celkovým štýlom spálne. Do tejto miestnosti, ktorá je určená primárne na oddych, predstavujú ideálne riešenie svietidla príjemných teplých farieb. Pamätať je nutné aj na vhodnú výšku lustra, ktorá by mala byť v súlade s výškou stropu spálne. Svietidlá v spálni preto majú mať žiarovky s teplým bielym osvetlením. V prípade, keď majú ľudia v spálni nízky strop, je na mieste voliť zo širokého výberu prisadených stropných svietidiel. Inak je ale samozrejme na vkuse každého, či dá prednosť nejakému extravagantnému riešeniu alebo naopak zvolí decentnejší typ lustra.

kristalove-svietidla
Krištáľové svietidlá

Krištáľové lustre je možné zakúpiť aj v e-shopoch

Výber krištáľového lustra do spálne sa neoplatí podceňovať už z toho prostého dôvodu, že sa jedná o jednu z prvých vecí, ktoré uvidíte, keď ráno otvoríte oči. Preto by sa vám mal páčiť a mal by na vás pôsobiť príjemným dojmom. Krištáľový luster je možné zakúpiť nielen v kamennom obchode, ale aj v rade overených e-shopov, ktoré disponujú veľmi širokou ponukou napr. TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *