Je úžasný a pritom tak krásne vonia, alebo vyrobte si olej z ruží!

olej-z-ruzi

Jar a obzvlášť leto je ešte v nedohľadne, ale to neznamená, že vás nemôžeme navnadiť na skvelý tip, ako si vyrobiť vlastné olej z ruží vypestovaných na záhradke. Poriadne si preštudujte kroky postupu, nech si môžete s prvými ružami ružový olej hneď vyrobiť. Uvidíte, že si ho vaša pokožka zamiluje.

Krok 1:

Vyberte zo záhrady tie najvoňavejšie ruže, na ktoré neboli použité pesticídy. Ak sú na ružiach kvapky rosy, nechajte kvapky oschnúť.

olej-z-ruzi
Olej z ruží

Krok 2:

Plátky ruží naskladajte do pohára a zalejte sladkým mandľovým olejom (alebo iným olejom, záleží na vás), tak aby boli úplne ponorené.

Existuje mnoho rôznych druhov olejov, z ktorých si môžete vybrať. Olivový olej, sladký mandľový olej a slnečnicový olej sú oleje, ktoré obsahujú antioxidanty a zdravé mastné kyseliny a okrem toho sú ľahko dostupné, preto sú na výrobu ružového oleja najlepšie.

Krok 3:

Nezaviečkovaný pohár vložte do jogurtovača. Otvorené poháre umožnia odparovať vlhkosť. Zapnite jogurtovač a pohár v ňom nechajte po dobu 48 hodín. Veko jogurtovača by malo byť zatvorené. Treba ho dvakrát za deň utrieť, pretože plátky ruží obsahujú relatívne veľa vody, ktorá následne kondenzuje v jogurtovači.

Po dvoch dňoch poháre s olejom zmenia farbu a olej bude príjemne voňať po ružiach.

olej-z-ruzi
Olej z ruží

Extra tipy:

  • Ak nemáte ruže, môžete použiť aj inú kvetinu, najvhodnejšie substitút ruže je pelargónie vonná.
  • Ak chcete, aby ružový olej bol koncentrovanejší, stačí len, aby ste kroky postupu niekoľkokrát za sebou zopakovali.

One Comment on “Je úžasný a pritom tak krásne vonia, alebo vyrobte si olej z ruží!”

  1. Olivovy olej urcite pouzivajte pri zdravom chudnuti. Tento rastlinny tuk je pocas chudnutia vitanou moznostou pripravy zeleninovych salatov, masa, omacok, natierok, zemiakovych, vajickovych ci inych jedal. Nahradte klasicke tuky a oleje prave kvalitnym olivovym olejom a uvidite ako sa Vam okrem vahy upravuje aj fungovanie tela. Travenie, vyprazdnovanie, detoxikacia budu krasne nastartovane a Vy mozete vdaka dokonalej, lahkej,  pravidelnej strave, dostatocnemu pitnemu rezimu a pohybu uspesne schudnut. Pocas chudnutia skonzumujte denne maximalne 1 CL kvalitneho olivoveho oleja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *