Dokonale čistá kúpeľňa za 30 minút

cistenie-kupelne

Aká kúpeľňa je najkrajšia? Predsa tá voňavá a čistá. Taká, v ktorej sa lesknú dlaždičky, podlaha je suchá a na vodovodnej batérii nevidíte zaschnuté kvapky, ale vlastný odraz. Udržať kúpeľňu v dokonalom stave stojí zdanlivo mnoho síl. S vhodnými pomocníkmi a postupom, to ale nie je vôbec zložité ani časovo náročné.

Nekonečný prach

Ako na to? Ak sa púšťate do väčšieho upratovania, začnite tým, že zotrite prach všade, kde to ide. Kto v kúpeľni občas suší, vie, že sa pri sťahovaní oblečenia zo sušiaku práši. A všetko potom sadá práve na poličky, rámy, skrátka všade. Preto najprv odneste čistú bielizeň preč, špinavé dajte do práčky, a potom sa vrhnite na utieranie poličiek, zrkadlových rámov a tak ďalej. Na pomoc si vezmite mierne navlhčenú handričku na prach z mikrovlákna, ktorá pochytí maximum usadených čiastočiek.

handricka-z-mikrovlakna
Handrička z mikrovlákna

Dlaždičky a škáry

Ak máte zotreté, prichádzajú na rad škáry medzi dlaždičkami a obkladmi. Tu sa drží špina, ktorá sa zle dostáva preč. Pri jej odstraňovaní vám pomôžu špeciálne čističe na upratovanie kúpeľní. Nie sú to totiž len voňavé vody plné bubliniek, ale často obsahujú aj látky, ktoré bojujú s plesňou a taktiež s vodným kameňom. Nastriekajte ho na stenu, pomocou hubky alebo mopu z mikrovlákna sa starostlivo zbavte nečistôt v škárach aj po celej ploche a klasickou stierkou stiahnite špinu preč. Nezabudnite na prechod medzi vaňou a stenou, umývadlom či vaničkou a ďalšími priestormi, kde sa môže držať voda a teda sa čoskoro objaviť pleseň. Totožný postup potom zopakujte aj na zástene sprchovacieho kúta. Vaňu, do ktorej po celý čas stekala špinavá voda, spláchnite až na záver. Len si dajte pozor, aby ste zbytočne nezašpliechali to, čo ste si predtým umyli.

cistiace-prostriedky
Čistiace prostriedky

Na batériu aj umývadlo

Dobrá stierka stiahne veľa vody, ale pokiaľ chcete mať miestnosť vyložene suchú, aby sa tu nemohla množiť pleseň, siahnite vo finále po utierke alebo priamo po handričke na upratovanie kúpeľní. Mikrovlákna totiž priťahujú aj nečistoty a nepúšťajú chlpy, čo sa môže u iných tkanín stať. Zvládnete s ním v okamihu aj vodovodné batérie a kohútiky, na ktorých bývajú uschnuté kvapky vody, ale aj vane a umývadlá.

cistiace-prostriedky
Čistiace prostriedky

Nezabudnite na podlahu a dvere dokorán

Záverečnou čerešničkou je čistá podlaha. Takže menší alebo strapcový mop, nech sa dostanete poriadne aj za práčku a vaša kúpeľňa bude žiariť sviežosťou. A než opustíte svoje výsledné dielo, nezabudnite nechať dvere dokorán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *