Barové stoličky: Aký štýl, aký povrch, aká veľkosť?

barove-stolicky

Pýtate sa sami seba otázku: Ako si správne vybrať barové stoličky pre váš kuchynský ostrovček alebo pult?

Nájdenie unikátnych stoličiek pre každý projekt kuchyne je jednou z najťažších výziev. Existuje toľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť: výška, materiál, či má mať operadlo alebo má byť čalúnená, mala by byť v rovnakom štýle ako kuchynské stoličky alebo nie? Okrem materiálov a praktickosti je pri navrhovaní kuchyne dôležité zvážiť aké stoličky budete používať a koľko máte miesta, aby sa pohodlne zmestili a vyzerali úmerne k veľkosti ostrovčeka a celkového priestoru. V nasledujúcom článku si rozoberieme niektoré farby, štýly a materiály, ktoré stoja za zváženie.

1. Kov

kovova-barova-stolicka
Kovová barová stolička

Jednoduchá voľba pre barové stoličky do kuchyne, pretože je to skvelý materiál pre jednoduché čistenie. Kovové stoličky sú dosť často cenovo dostupné. Tieto sú bez operadla, a preto sa dajú ľahko zastrčiť pod ostrovček alebo pult. Okrem toho okrúhle kovové barové stoličky sú ideálne pre moderné kuchyne. Sú praktické, štýlové a ten malý kov pekne kontrastuje voči drevenému ostrovčeku alebo pultu.

2. Drevo

Ak potrebujete pohodlnú bezoperadlovú barovú stoličku pre úzku kuchyňu, tak tento štýl je ten správny. Vyskúšajte iný typ s operadlom a zistíte, že sa vám nebude hodiť do vášho malého priestoru. Práve tvar sedadla robí stoličku pohodlnou a núti vás zároveň sedieť vzpriamene. Tento štýl sa hodí do rustikálnej, tradičnej, ale rovnako aj do modernej kuchyne.

3. Drevo a kov

kovova-stolicka-s-drevom
Kovová stolička s drevom

Moderné stoličky, ktoré sú kombináciou dreva a kovu, sú v dnešnej dobe veľmi populárne. V neutrálnych priestoroch drevo a kov pridávajú farbu. Nezabúdajte, že drevo môže byť farebné. Tieto stoličky majú operadlo, ktoré podopiera váš chrbát.

4. Plast

Bývaj štýlovo! NovyNabytok.sk

Plast je ďalším obľúbeným materiálom, keď hľadáte štýl a praktickosť. Vždy pomôže rozjasniť drevenú kuchyňu. Ak ste farebný typ, tak môžete nahradiť čierny plast aj inou farbou. Napríklad moderná červená stolička vie byť úžasným prvkom vašej kuchyne.

5. Koža

kozena-barova-stolicka
Kožená barová stolička

Všetko o tejto stoličke vám urobí radosť: farba, operadlo pre chrbát, nízka údržba a komfort koženého čalúnenia. To je jednoducho dokonalé. Môžete si vybrať z radu mnohých farebných prevedení. Moderné biele kožené barové stoličky dokážu pridať očarujúci štýl akémukoľvek priestoru. Ak máte radi také stoličky, ktoré sa otáčajú, tak pri tomto type je taká možnosť.

6. Látka

Mäkké a pohodlné, jednoduché štvorcové línie tohto typu sa hodia k akémukoľvek štýlu kuchyne. Výhodou taktiež je, že ak nájdete stoličku, ktorá sa vám páči, ale nepáči sa vám to konkrétne čalúnenie, môžete ho zmeniť. Neváhajte ju prečalúniť. To skutočne pridá osobný dotyk do vášho priestoru. Ich nevýhodou je však to, že majú tendenciu zaberať viacej miesta.

Ktorý materiál barovej stoličky by ste si vybrali? Podeľte sa s nami s vaším názorom v komentári nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *