Ako zariadiť izbu školákovi

pisaci_stol_detsky

Študentská detská izba by mala byť rozdelená na 3 zóny – oddychová, vzdelávacia a zábavná. Do oddychovej zóny zvoľte najlepšie drevený detský nábytok, ktorý bude slúžiť dieťaťu až do dospelosti. Najlepšie sú detské postele z masívu, postele v tvare domčeka či drevené poschodové postele. Čo sa týka farieb, siahnite skôr po jemných upokojujúcich farbách, výraznejšie by mohli narúšať pokojnú atmosféru.

Vzdelávacia zóna sa zameriava najmä na doplnky a nábytok, ktorý umožní každému študentovi pokojné prostredie pre každodennú prípravu do školy. Najdôležitejším prvkom je detský písací stolík. Vyberte napríklad biely písací stolík pre študenta, ktorý svojím odtieňom podporí myslenie pri učení. Výborné sú aj písacie stolíky s úložným priestorom, do ktorých si môže študent odložiť knihy a zošity.

Písacie stolíky pre študentov

Detské stolíky z dreva pre chlapcov aj dievčatá môžete vybrať v jemnom dizajne alebo s výraznou štruktúrou. Vrchnú dosku môžu študenti použiť aj ako počítačový stolík. Písacie stoly využijú nie len tínedžeri ale aj predškoláci, ktorí taktiež potrebujú priestor na maľovanie či modelovanie plastelíny.

Neodmysliteľnou súčasťou vzdelávacej zóny je aj kvalitná detská stolička. Nezabudnite na doplnky ako stolné lampy, police na vystavenie kníh či nástenný kalendár. Všetky doplnky majú vzbudzovať v dieťati príjemnú a pozitívnu atmosféru.

Zábavná zóna môže byť plná farieb a kreatívnych doplnkov. Okrem hračiek, ktoré sú samozrejmou súčasťou detského sveta, je aj tu dôležité vybrať, kde budú uložené. Obľúbenými sú drevené boxy a drevené krabice, ku ktorým má dieťa prístup a ľahko si do nich hračky vloží. Pozrieť sa môžete aj na ďalšie spôsoby ako uložiť hračky.

Zariadiť dieťaťu izbu, v ktorej bude môcť vykonávať obľúbené činnosti, môže byť niekedy náročné. Pred tým sa treba zamerať na funkciu izby a samotné potreby dieťaťa, ktoré majú zohrávať dôležitú rolu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *