Ako vybrať správne obliečky? Pomôže vám náš sprievodca

obliecky

Aj keď sa to možno nezdá, tak viacej než polovicu života strávime v posteli. Spánok je pre náš život nepostrádateľný, zaberie nám asi tretinu každého dňa. Aby bol pre náš organizmus naozaj prospešný, je dôležité pripraviť ideálne podmienky. Len kvalitný spánok pripraví vaše telo do ďalších dní.

Ako zútulniť spálňu?

Prostredie, v ktorom spíme by malo pôsobiť upokojujúcim dojmom. Na stenách by mala byť farba, ktorá naše zmysly pohladí a nebude ju dráždiť. Posteľ by mala byť pohodlná, vybavená vhodným roštom, kvalitným matracom a obliečkami, ktoré budú príjemné na dotyk aj pekné na pohľad.

Na materiáli záleží

Kto by chcel každý večer líhať do postele s vedomím, že sa bude pod dekou potiť, obliečky ho budú škriabať a ráno sa prebudí nevyspatý? Nikto. V posteli sa musíme cítiť ako v bavlnke. Podľa toho je treba vyberať aj materiál, z ktorého sú obliečky vyrobené. Nezáleží len na farbe a vzore.

Klasika, ktorá nesklame – to je bavlna

Už naše babičky ju milovali, my na tom nie sme inak. Bavlnené obliečky sú príjemné na dotyk a pýšia sa aj vlastnosťami ako priedušnosť a savosť. Bez obáv pod nimi môžu spať aj alergici. Jediná jeho nevýhoda spočíva v tom, že sa veľa krčia a je tak treba ich žehliť.

bavlnene-obliecky
Bavlnené obliečky

Krepové obliečky

Ich charakteristickým rysom je striedanie jemných a zvrásnených prúžkov na strojovo tvarovanej bavlne. Krep nie je zvláštny druh materiálu, ide o jeho zpracovanie.

Krepové obliečky niekto miluje, iný zatracuje. Keď si na ne zvyknete, iné už chcieť nebudete. Dobre sajú pot, sú priedušné a bonusom je jednoduchá údržba.

Hrejivá náruč flanelu

Základom pre výrobu flanelových obliečok je očesaná bavlna s obojstranným vlasom. Zahreje vás aj behom chladných nocí, pohladí po tele i duši. Navyše báječne saje pot.

flanelove-obliecky
Flanelové obliečky

Bavlnený satén si získava priaznivcov

Nie je síce tak lesklý, ako satén z polyesteru, na druhej strane je oveľa príjemnejší. Pokožku nedráždi, oko poteší. Obliečky z bavlneného saténu sú prirodzene lesklé, majú pevnú štruktúru a sú priedušné. Zachovali si všetky vlastnosti bavlny. Pri správnej starostlivosti sa z nich budete tešiť naozaj dlho.

Jemné obliečky z mikrovlákna

Aj keď sú vyrobené zo 100% polyesteru, môžu si ich hebký dotyk dopriať aj alergici. Roztoče ani plesne sa v nich nezabýva, skvele odvedie pot. Gazdinky ocenia ľahkú údržbu. Rýchlo schnú a nežehlia sa.

satenove-obliecky
Saténové obliečky

Damaškové obliečky

Damašek sa zase vracia do našich spální. Ako by aj nie. Je elegantný, krásny a luxusný. Obliečky z damašku sa hodvábne lesknú, zároveň sú odolné proti opotrebeniu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *