Ako si vianočne vyzdobiť domov?

vianocne-dekoracie

Vianočné dekorácie, to nie je len vianočný stromček. Vytvorte si doma najrôznejšie zákutia a doprajte slávnostný vzhľad všetkým miestnostiam svojho bytu či domu.

Vianočné trendy sú každý rok pestrejšie a pestrejšie. Tento rok môžeme vidieť mnoho rôznych farebných kombinácií aj poňatie sviatočnej výzdoby.

Hrajte sa s farbami aj materiálmi

Veľkým trendom, ktorý sa objavuje v kolekciách mnohých značiek, je prírodný štýl. Béžová, krémová v kombinácii so šedou, čiernou alebo zlatou sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí si nepotrpia na pestré variácie. Tomuto štýlu dominujú prírodné materiály, ako sú ľan, vlna alebo bavlna.

Tradičnej červeno-zelenej kombinácie sa však nemusíte vzdávať ani tento rok. Môžete ju kombinovať so spomínanou béžovou, ale aj s bielou, šedou, alebo dokonca čiernou. Záleží iba na základnom ladení vášho interiéru. Siahnite po materiáloch, ako sú farebné sklo, kov alebo keramika.

Milovníci elegantnej extravagancie možno hľadajú ďalej. Pre nich je určená kombinácia tmavých matných farieb, najmä čiernej, so zlatou alebo bielou. Hlavnú rolu tu hrajú kov a sklo, prírodniny sú zastúpené najmä v tmavých tónoch hnedej.

Na pomedzí moderného a tradičného poňatia potom stojí duo zelená-zlatá, ktoré je skvelým kompromisom ladiacim s takmer všetkými bytovými štýlmi. Pekne vynikne najmä v modernej domácnosti s prevahou masívu, resp. dekorov dreva, ale hanbu neurobí ani v klasickom interiéri.

vianocne-darceky
Vianočné darčeky

Biele vianočné dekorácie

So snehom na Vianoce sa v posledných rokoch väčšinou stretávame len na pohľadniciach. Čarovné biele Vianoce si ale môžeme vytvoriť aj doma a sneh k tomu ani nebudeme potrebovať. Ako?

Naladiť všetky vianočné dekorácie do bielych farieb je jedným z horúcich trendov posledných rokov. Biele ozdoby na stromčeku doplnené bielymi reťazami, vločkami, anjelikmi alebo napríklad perníčkami s bielou cukrovou polevou, to všetko dohromady vytvára rozprávkový dojem a evokuje chlad snehu. Zďaleka ale nemusíme do bielej farby obliecť len stromček.

Aby ste si v obývačke pripadali ako v zasneženej krajine, skúste zapojiť aj biele textílie: záclony, prehozy, dečku na konferenčný stolík, vankúšiky na gauč, kusový koberec alebo kožušinu. Z dekorácií sa potom dajú zohnať biele sviečky a svietniky, na stôl môže prísť biela váza s lesnými vetvičkami.

vianocne-obliecky
Vianočné obliečky

Ako vytvoriť ľadový efekt?

Najviac vás potešia dekorácie, ktoré si vyrobíte sami: stačí zakúpiť biely dekoračný sprej a nabieliť ním šišky prinesené z lesa alebo napríklad aj holé vetvy z prerezávky. Šišky najprv dôkladne očistite a nechajte vyschnúť. Ak sa vám už nezmestia na stromček, vystavte ich v miske spoločne so sviečkou alebo čečinou.

Biela sa dobre kombinuje so striebornou farbou, vianočne pôsobí aj kombinácia so zlatou. Ľadový efekt dosiahnete, keď bielu doplníte svetlo modrou. Moderné aranžmány sa však nevyhýbajú ani kombinácii čiernobielej. Čierna váza alebo aromalampa bude na bielom pozadí vyzerať veľmi elegantne, a navyše Vianociam dodá trochu tajomný nádych.

Neviete vybrať darček? Vyberte si jeden z našich tipov pre svojich blízkych alebo len pre seba TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *