7 trikov ako vylepšiť obývačku

moderna-obyvacka-a-zapracovanie-napady-na-novu-obyvacku

Tieto dekoračné tipy pomôžu dať vašej obývačke dizajnérsky vzhľad za prijateľnú cenu. Obývačku premenia na miesto, kde budete chcieť tráviť všetok voľný čas.

Vaša obývačka je miestnosť, v ktorej trávite väčšinu času keď ste doma a kde tiež prijímate návštevy. Takže, samozrejme chcete, aby vyzerala čo najlepšie. Dokonca aj v tom prípade, ak je váš rozpočet obmedzený. Nemusíte sa uspokojiť s nudnou obývačkou, stačí ak sa inšpirujete týmito nápadmi.

1. Zariaďte svoju obývačku okolo veľkého koberca

zariadenie-pre-obyvacku-okolo-koberca
Zariadenie obývačky okolo koberca

Štýlový geometrický koberec nemusí stáť majetok, ale môže to byť kus, ktorý spája vašu izbu dohromady a interiérové úpravy sa vám budú zdať dokončené. Do stredu na koberec môžete umiestniť konferenčný stolík. Okolo stolíka usporiadajte kľúčové kusy nábytku s maximálnou efektívnosťou, ako napríklad pohovku, taburetky, kreslá. Nezabudnite pridať viacero vankúšov. Je to jednoduchý trik, ktorý nikdy nezlyhá a urobí vašu obývačku zdanlivo elegantnú.

Pri výbere koberca premýšľajte o rozmeroch vašej izby. Vyberte správnu veľkosť koberca vzhľadom na rozmery podlahy. Ak chcete, aby lemoval okraje pohovky, ale zároveň kúpite zlý rozmer, tak to nemusí dopadnúť podľa vašich predstáv.

2. Maľujte s tmavými farbami

Vyberte si tmavý odtieň farby alebo tmavé tapety. Tmavomodrá alebo indigo je štýlová voľba, prípadne zvážte vínovú, bridlicovo šedú alebo dokonca čiernu.

Vyskúšajte tmavú farbu stien rozžiariť jasnými detailmi ako je stôl, lampa a stropné svietidlo. Z takto nadizajnovaných tmavých farieb s bielymi prvkami budete mať veľmi dobrý pocit.

3. Pôvab v rôznych materiáloch

dekoracie-pre-obyvacku
Dekorácie na konferenčnom stolíku

Kombinujte rôzne materiály s jemným sofistikovaným efektom. Koža, kov, vlna, zamat, tkané bavlnené koberčeky a hodváb vyzerajú dobre.

A nezabudnite si nadekorovať aj konferenčný stolík. Nemusí to byť nič zložité, stačí vám pár pekných váz s rezanými kvetmi alebo rastliny v črepníkoch.

4. Zmeňte usporiadanie

Nemusíte nevyhnutne minúť peniaze na zlepšenie vašej obývačky. Oddeľovanie, preskupovanie a umelecké zobrazovanie toho, čo už vlastníte, vám pomôže vytvoriť elegantný pocit z obývačky. Ak máte vázy alebo stojace lampy, tak ich symetrické rozloženie dodá vašej obývačke sofistikovanejší vzhľad. Rovnako tak sedacia súprava lemujúca konferenčný stolík z oboch strán.

vhodne-usporiadanie-nabytku-pre-obyvacku
Usporiadanie obývačky

 

5. Pridajte farbu

Začlenenie jasnej farby je snáď najjednoduchší spôsob ako vytvoriť neutrálnu obývaciu izbu, ktorá je jemnejšia. Napríklad svetlo zelená pohovka skutočne prináša tejto miestnosti život. Ak však nechcete utrácať ďalšie peniaze alebo už máte dokonale dobrú pohovku, stále môžete pridať farbu inými spôsobmi. Možnosti sú rôzne, napríklad pomocou doplnkov ako sú lampy, vankúše, vázy alebo koberce.

6. Zaveste si dlhé závesy

Závesy až po podlahu budú vo vašej obývačke vyvolávať majestátnosť päťhviezdičkových hotelov. Dlhé závesy skombinujte s lustrom a získate atmosféru zámku. Nebojte sa vybrať vzorkový materiál a celá obývačka nadobudne pútavý efekt. Dlhé závesy naozaj nikdy nevyjdú z módy a robia miestnosť špeciálnou.

dlhe-zavesy-pre-obavacku
Dlhé závesy

 

7. Funkcia dekoratívnych tapiet

Dekoratívne tapety sú skvelým trikom pre spestrenie vašej obývacej izby. V dnešnej dobe je veľa lacných tapiet. U predajcov si často môžete objednať vzorky predtým, ako urobíte rozhodnutie, aby ste boli presvedčený o prevedení, farbách a vzoroch pre vašu obývačku.

Podeľte sa s nami v komentároch ako sa vám podarilo vylepšiť si obývačku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *