6+3 tipy ako váš stolík premeniť na dizajnový skvost

konferencny-stolik

Tak, ako k posteli patrí nočný stolík, tak k pohovke patrí konferenčný stolík. No ozaj, príde k vám návšteva a kde položíte všetky čaje, kávy, sušienky a čipsy? Konferenčný stolík však nemusí slúžiť len ako odkladací priestor. Dá sa z neho vytvoriť aj časť obývačky, ktorá ihneď ulahodí oku. No a keďže sa blížia sviatky, celé to dáme trocha do Vianočnej atmosféry. A tu už pre Vás máme hneď zopár tipov!

1.Váza

Jedna z vecí, ktorá by v domácnosti chýbať nemala (ozaj, čo ak Vám niekto len tak donesie kvety?). Dnes máme ale širokú škálu váz, ktoré sa líšia, či už farbou, tvarom alebo materiálom. Ak máte vázu typickú pre kvety, máte vystarané. Ak ste ale trošku kutil zaobstarajte si aj nejakú širšiu zo skla, pozbierajte vonku zopár kamienkov, gaštanov, drobné kúsky dreva, šišky a naaranžujte to pekne na seba. Keby náhodou natrafíte aj na pekné stužky alebo nalepovacie papieriky so zaujímavých vzorov, ozdobte ním ešte vrch vázy. Efekt “oživenia” je na svete.

 

konferencny-stolik
Konferenčný stolík

 

2. Sviečky

Tak ako u váz aj tu platí, že možností je nekonečno a taktiež si môžete vybrať, či už farbu, alebo tvar. Ešte lepšie je, ak sú sviečky aromatizované. Na toto obdobie sú najlepšie vanilka, škorica alebo perník.  Nie len, že navodia pocit pohody a romantiky a skrášlia váš konferenčný stolík, ale vôňa zaistístí príjemnú atmosféru blížiacich sa Vianoc.

3.Misa

Dnes veľmi frčí takzvané DIY (urob si sám) a jedno by som tu pre Vás mala aj ja. Budete potrebovať iba jednoduchú misu, taviacu pištoľ a veci ako “čo dom/dvor dal”. Prejdite sa po vonku a pozbierajte si prírodné veci, ktoré vám padnú do oka (kúsky dreva, opadané lístie, ihličie ..) a doma ešte pohľadajte niektoré z týchto korenín: celé korenie, vanilku, badyán, klinčeky alebo zázvor. Jediné čo nám už zostáva je si to pekne rozvrhnúť z vonkajšej strany misy, nalepiť a položiť na konferenčný stolík. Do práce môžete zapojiť aj deti, rodinu alebo známych.

 

konferencny-stolik
Konferenčný stolík

 

4. Tácka

Nemusí slúžiť len na odkládanie jedla. Popozerajte sa po nejakej peknej a štýlovej, ktorá by sa hodila k vašej obývačke a môžete naň poukladať už spomínané sviečky, vázu, misu alebo iné dekoračné predmety. Nie len, že budete mať vždy všetko pohromade, ale ak budete potrebovať miesto, jednoducho tácku zoberiete a presuniete všetky veci inam.

5. Kvety

Umelé, živé, farebné… Kvetmi nikdy nič nepokazíte. Pekne sa napríklad ukáže taká levanduľa. No ak nie ste zástancom neustáleho polievania a presadzovania zaobstarajte si malý kaktus, ktorý sa síce tvári nenápadno, ale aj on dokáže na prázdom stolíku urobiť divy. V každom prípade myslite na veľkost a dľžku. Chcete predsta vidieť aj na televíziu!

6.Sošky a starožitnosti

Nemusíte ísť hneď kupovať drahé veci. Každý z nás má doma veľa nevyužiteľných vecí, ktoré našli svoje miesto v krabici no je nám ich ľúto vyhodiť. Jediné čo musíte urobiť je prehrabať sa trocha v nich a určite sa nájde, či už figúrka zvieraťa, človeka, alebo misky a šálky po starých rodičoch, ktorá konferenčný stolík vhodne doplní.

konferencny-stolik
Konferenčný stolík

 

3 vianočné tipy naviac

 

  1. Ak vás práca s prírodným materiálom zaujme, môžete si skúsiť vyrobiť aj originálny adventný veniec.

  2. Kto povedal, že vo váze majú byť vždy kvety? Zožeňte si zopár voňavých smrekových vetvičiek v kombinácii s imelom, dozdobte malými vianočnými ozdobami a sviatočnú náladu máte navodenú.

  3. Na tácku môžete pridať aj vonnú lampu, do ktorej stačí pridať pár kvapiek vašej obľúbenej vianočnej vône ako sú škorica, vanilka, zázvor či ihličie. Blížiace sa Vianoce pocíti každý, len čo vstúpi do dverí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *