6 nápadov pre záhradu, ktoré vás pripravia na jar

Jar je už vo vzduchu, vonku sa oteplieva a začínate sa pomaly zaujímať o vyčistenie, obnovenie a organizovanie exteriéru. Samozrejme, máte hŕbu jarného upratovania vo vnútri. Ale nezabúdajte na záhradu. Aj vonkajšok si potrebujete po zime dať do poriadku.

Na jari nie je nič lepšie, ako predstava, že sedíte s priateľmi na terase. Tu je 6 spôsobov ako správne privítať jar vo vašej záhrade.

Urobte si inventár záhradného nábytku

zahradny-nabytok
Záhradný nábytok

Skôr než vyrazíte do obchodov, tak zoberte do úvahy to čo už doma máte. Čo potrebuje opravu a čo nahradiť? Predsezónne výpredaje môžu byť vhodným časom na nákup. Keďže vonkajší priestor je rozšírením domu, tak si vyberte kúsky, ktoré zachovajú váš dizajnový štýl.

tempo-kondela-nabytok
Tempo kondela nábytok

Zasaďte si trvalky

Po roztopení zeme po zime sa môžete začať pomaly zbavovať buriny v záhrade a ísť na menší nákup trvaliek a iných rastlín.

Odporúčam vám najskôr si navrhnúť záhradu podľa klimatických podmienok. Pridajte aj niekoľko rastlín, ktoré priťahujú včely. Možno sa vám to zdá byť zlý nápad, ale tieto prírodné opeľovače sa postarajú o to, aby vaše kvety kvitli.

Nemáte obrovský dvor alebo záhradu? Vybudujte si črepníkovú záhradu. Dá vám rovnaký dotyk prírody, aký ste po dlhom zimnom období túžili mať na malej terase, balkóne alebo verande.

Postavte si ohnisko

ohnisko-v-zahrade
Ohnisko v záhrade

Vytvoriť si vlastné ohnisko na dvore pomocou lacných materiálov je prekvapujúco jednoduché a ohnisko je ideálne pre zábavu pretrvávajúcu neskoro do noci na terase, kde teploty klesnú. Ohnisko tiež dáva dvoru ústredný bod a miesto na zhromažďovanie.

Drevený kryt môže odvrátiť ohnisko od stola s nápojmi a jedlom, až kým slnko nezapadne a potom môžete kryt odstrániť.

dekoracie-do-bytu
Dekorácie do bytu

Vytvorte viac chládku

Viem, že hlavným lákadlom počas teplých letných mesiacov je slnko, ale celodenné vystavovanie sa slnečným lúčom nie je dobré.

Necíťte sa obmedzovaný jednoduchým dáždnikom na terase. Existuje hneď niekoľko ďalších štýlových možností: nákup (alebo postavenie) pergoly nad posedením alebo visiaci veľký dáždnik z vrchu stromu pre modernejší vzhľad.

Nech je svetlo

Najmodernejší plán osvetlenia môže byť drahý a musel by byť inštalovaný odborníkmi. Existuje však veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste vytvorili super atmosféru aj za lacnejšie – použitím vecí, ktoré máte už doma.

svet-svietidiel
Svet svietidiel

Obmotanie stromov svetelnými reťazami vytvára čarovný efekt. Naplnenie visiacich lampášov alebo kŕmidiel pre vtáky s celým radom svetiel vytvorí nádherný jas.

Solárne alebo LED osvetlenie na stĺpoch môže osvetliť chodník a vymedziť okraj terasy. Rovnakým štýlom môžete nastaviť osvetlenie, ktoré bude svietiť na váš dom alebo plot.

Vytvorte si miesto na relaxovanie

miesto-na-relaxovanie
Miesto na relaxovanie

Pridajte vodný prvok a veterné zvončeky pre upokojujúce zvuky a vytvorte si súkromie od susedov strategickou výsadbou stromčekov. Pridajte záhradnú sochu a kvetové záhony na prilákanie motýľov a kolibríkov.

Príroda opakovane dokázala, že má posilňujúce účinky na myseľ a telo. Takže pri slnečnom počasí sa zamyslite nad tým ako vytvoriť priestor vo vašej záhrade, kde si môžete oddýchnuť, čítať a celkovo na chvíľu vypnúť.

Posledným krokom je samozrejme nechať mobil vo vnútri a užívať si ovocie vašej práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *