5 tipov na pohodové varenie

Varenie

Čerstvosť, spracovanie a radosť z varenia je polovica úspechu. Teraz vám prinášame tipy, ako si svoj čas uľahčiť v kuchyni. Riad je základ. Tiež si ešte spomínate na tie panvice, na ktorých sa všetko okamžite pripieklo?Vytvoriť na nich chutné jedlo bolo takmer nadľudským výkonom. Dnes našťastie existujú riady, ktoré nám uľahčujú varenie. „Medzi našimi zákazníkmi sú veľmi obľúbené keramické panvice, ktoré sú veľmi odolné proti poškriabaniu a jedlo sa na nich nepripaľuje,“ hovorí Alena Sodomková z MAGNET 3PAGEN. Táto značka kuchárom ponúka širokú škálu rôznych pomocníkov na varenie, smaženie a pečenie.

Šikovné vychytávky

Prečo si robiť varenie komplikovanejšie, než musí byť. Využiť môžete jednoduchých pomocníkov, ktorí vám zaistia perfektný výsledok. Je to napríklad držiak na cibuľu, štipce na závitky alebo rolády, súprava na obaľovanie alebo šikovné otvárače, ktoré pohnú s každým viečkom. „V ponuke máme veci, ktoré dokážu varenie uľahčiť a skrátiť a máme na ne veľmi dobré recenzie, kuchári si ich veľmi chvália,“ hovorí Alena Sodomková.

Čerstvosť na prvom mieste

Uchovávať potraviny nie je jednoduché – pritom čerstvosť je základnou podmienkou pre to, aby naše jedlo bolo chutné. Pomôcť nám môžu rôzne boxy a dózy na potraviny. Vďaka nim potraviny nevyschnú, navyše dózy čiastočne izolujú aj pachy a nemusíte sa tak báť, že od seba jednotlivé suroviny navzájom napáchnu.

Čistota musí byť

Stratiť sa na pracovnej doske medzi jednotlivými surovinami a čistým aj použitým riadom nie je nič príjemné. Preto je fajn nájsť si svoj systém a využiť možnosti, ktoré ponúka moderná kuchyňa. Na použité varešky skvele poslúži odkladacia lopatka, vďaka cedidlom na konzervy udržíte svoju kuchyňu v čistote a priestor Vám môžu zabezpečiť rôzne poličky do kuchyne alebo napríklad ochranné podložky pod riad.

Čas neoklameš

Kuchynská minútka Vám pomôže ustrážiť čas, takže jedlo nespálite a nezostane ani nedovarené. Vojnu s časom Vám pomôžu vyhrať samolepiace etikety, ktorými môžete polepiť jedlo, ktoré ukladáte do mrazničky. Pre tento účel skvele poslúži popisovač na vrecká do mrazničky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *