4 veci, ktoré by mala obsahovať predsieň

predsien

Čo by mala obsahovať predsieň? Predsieň je miestnosťou často opomínanou, ale jej zariadenie je veľmi dôležité. Keďže keď k vám niekto príde prvýkrát, prvý pohľad mu spočinie práve na predsieň. Ako ju zariadiť, aby pôsobila reprezentatívne a mala praktický účel?

Keďže vo väčšine prípadov budeme pracovať s miestnosťou malých rozmerov, je dôležité si dopredu všetko premyslieť a premerať. V podstate tým najdôležitejším rozmerom, ktorý budete potrebovať, je plocha voľného pohybu alebo ak chcete, ulička medzi predsieňovým nábytkom. Tá by mala byť najmenej 60 cm a v lepších prípadoch 80 až 100 cm. Keďže týmto získate priestor, v ktorom budete prípadne ľahko manipulovať s rozmerným nábytkom alebo veľkými spotrebičmi.

Botník

Botníky sú dôležitým úložným priestorom, obzvlášť v predsieni. Keďže voľne pohodené topánky nevyzerajú práve najlepšie. Takto ľahko a jednoducho všetko upracete. Niektoré majú vyklápacie police, ktoré sú v malom priestore veľmi praktickým riešením. Voľba dekoru by mala zodpovedať celkovému výzoru. Môžu byť aj multifunkčné, keď si vyberiete botník v spojení s taburetom.

botnik
Botník

Zrkadlo

Zrkadlá do predsiene vyložene patria. Každý si venuje posledný pohľad do zrkadla, než vyrazí von. Navyše opticky zväčší miestnosť, takže by malo byť jednoznačne v každom domove. Ak naň nemáte priestor, vyberte si šatníkovú skriňu so zrkadlom.

predsienova-stena
Predsieňová stena

Vešiak

Vešiaky do predsiene umiestnite vtedy, keď bundy či kabáty, ktoré nosíte každý deň, nechcete stále schovávať do skrine. Môžete si vybrať závesné vešiaky alebo stojacie. Voľba je na vás, každopádne sú veľmi praktické, takže ich obstaranie rozhodne zvážte.

vesiak
Vešiak

Šatníková skriňa alebo komoda

Stále dookola opakované múdro, že úložných priestorov nie je nikdy dosť. Naozaj nie je. Zvlášť potom v predsieni, kde potrebujete upratať mnoho sezónneho oblečenia a topánok. Preto súčasťou každej správnej predsieňovej steny by mala byť šatníková skriňa. Ak máte priestor, vyberte si aj väčšiu. V takom prípade ale voľte zrkadlové zasúvacie dvere a svetlé farby, aby priestor nepôsobil menším dojmom, než v skutočnosti je. Pokiaľ máte malú predsieň, poobzerajte sa priamo po skrini do predsiene, určite nájdete tú, ktorá bude mať ideálne rozmery. Komoda je ďalšou alternatívou, ako zaobstarať nábytok s úložným priestorom do malého interiéru.

komoda
Komoda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *