14 spôsobov ako využiť priestor v kúpeľni – 2.časť

priestor-v-kupelni

V prvej časti článku 14 spôsobov ako využiť priestor v kúpeľni – 1.časť ste si mohli prečítať prvých 7 spôsobov ako využiť priestor v kúpeľni. Dnes vám prezradím ďalších 7 spôsobov.

1. Namontujte jasnejšie svetlá

Jasnejšími svetlami predídete tmavým oblastiam. V niektorých kúpeľniach je postačujúce osvetlenie nad zrkadlom, ale potom v ostatných častiach kúpeľne je tmavo. Ak chcete odstrániť tmavé rohy vašej kúpeľne, namontujte si jasnejšie žiarovky.

2. Okná môžu pridať výšku

okno-v-kupelni
Okno

Keď máte kúpeľňu s oknami, nemali by ste zabudnúť to využiť a vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru. Okná nie len že dodávajú prirodzené svetlo, ale dávajú oku možnosť pozrieť sa mimo malej  miestnosti. Ak chcete oknám dodať výšku, tak si kúpte záclonu, ktorá nasmeruje pohľad od podlahy po strop.

3. Maximalizujte priestor na podlahe

 

V malých kúpeľniach váhy, odpadkové koše a koše na bielizeň využívajú hodnotný priestor na podlahe, ktorý by ste mohli použiť na pohyb. Kľúčom k úspechu je umiestnenie týchto položiek na iné miesto. Ak je smetný kôš dostatočne malý, aby sa zmestil vedľa toalety, môže to vyriešiť váš problém. Zatiaľ čo váhy a koše na bielizeň môžete presunúť do spálne.

Uistite sa, že vaša podlaha je čistá a jednoduchá. Ak sa rozhodnete použiť koberec, tak použite jeden veľký a nie veľa malých. Čím viac oddelených kusov máte, tým viac sa priestor vizuálne rozdeľuje. Jeden koberec zjednotí podlahu ako jeden celok a maximalizuje kúpeľňu.

4. Zmeňte otáčanie dverí

dvere-v-kupelni
Dvere

Ak sa súčasné dvere otvárajú do kúpeľne, tak zmeňte smer ich otáčania, aby sa otvárali von z kúpeľne. Keď to urobíte, dbajte na to, aby vám dvere nezavadzali na chodbe. Ak máte tú možnosť, tak si zaobstarajte posuvné dvere, ktoré sa zasúvajú do steny a nevyžadujú otáčanie dverí.

5. Použite zabudované doplnky

Zvážte využitie zabudovaného držiaka toaletného papiera a vytvorte vhodné miesto v stene na držanie uterákov a toaletných potrieb. Výklenky v stene vytvárajú vizuálnu výhodu. Rovnaký trik použite v sprchách a pri vaniach, kde budete odkladať mydlo a kúpeľňové doplnky.

6. Použite skrinku s otvoreným úložným priestorom

Možnosť ukladania vecí pod umývadlo je výhodou a ak máte otvorené skrinky, môžu slúžiť zároveň na dekoračné účely. Môžete si tam odložiť uteráky a iné dekoračné predmety, bez toho, aby vám zaberali miesto v inej skrinke. Ak sa rozhodnete pre otvorený úložný priestor, dávajte si pozor na neporiadok a pridávanie príliš veľa vecí na police.

skrinka-v-kupelni
Otvorená skrinka

7. Priveďte prirodzené svetlo zhora

Interiérové kúpeľne nemajú vždy tú možnosť, mať okno v stene. Zvážte preto prísun svetla cez strešné okno alebo pomocou svetlovodu. Svetlovod je nainštalovaný zo strechy do vašej kúpeľne. Budete prekvapení, koľko jasu dodá pridanie prirodzeného svetla zhora.

Malé kúpeľne nemusia byť ťažkou výzvou. Pomocou týchto 14 tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť priestor, sa budete cítiť ešte lepšie ako vo veľkej kúpeľni.

Máte aj vy doma malú kúpeľňu, ktorú sa vám podarilo opticky zväčšiť? Podeľte sa s ostatnými a možno sa dozviete aj nejaké nové triky, ktoré ste ešte neskúšali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *