10 tipov pre rekonštrukciu kuchyne

rekonstrukcia-kuchyne

Premýšľate nad rekonštrukciou svojej kuchyne? Možno práve premýšľate nad tým, či ju urobiť v jednoduchom a chladivom industriálnom štýle alebo by bolo lepšie pretvoriť do hrejivej provensálskej podoby. Práve kuchyňa je najčastejšie rekonštruovanou miestnosťou. Ľudia sa snažia využiť svoje vlastné úspory, ale niektorí investujú peniaze zo svojho stavebného sporenia alebo si vezmú úver. Preto je dôležité všetko dôkladne premyslieť, poradiť sa s odborníkom a hlavne vybrať to najlepšie. Preto vám prinášame 10 tipov, ktoré vám rekonštrukciu kuchyne uľahčia!

Praktické kuchyne vedú

Kuchyňa by mala byť nielen krásna pre kritické oko návštevníkov, ale hlavne praktická. Pohybovať sa v prostredí, ktoré sa vám páči, a ničím vám nevadí, je jedno z hlavných kritérií pri rekonštrukcii. Čo k dokonalej kuchyni rozhodne patrí, sú posuvné systémy, racionálne rozvrhnutie kuchyne a moderné technológie. Úložné priestory by mali byť umiestňované veľmi múdro. Hlavne preto, aby uľahčovali veľkým skriniam špajzovitého typu. Použiť sa môžu aj rošty alebo policové systémy.

kondela
Kondela

Kuchyňa za stenou

Zaujímavým variantom, ktorý mnohých prekvapí, je okamžite uprataná kuchyňa vďaka veľkej posuvnej ploche, ktorá je schopná fungovať ako pevné rolety. Ovláda sa elektronicky alebo pomocou dverí, ktoré sa zasúvajú medzi jednotlivé kuchynské moduly. Máte práve dovarené, návšteva je už za dverami, ale vaša kuchyňa vyzerá ako po výbuchu? Nie je problém. Zatvorte ju skrátka do skrine.

Bez úchytiek

Časy, kedy človek riešil, aké úchytky si do svojej novej kuchyne vyberie, sú dávno preč. Moderný dizajn si vyžaduje jednoduchosť, a čistotu línie. K tomu skrátka úchytky nesedia a tak sú nahradené dotykovým otváracím systémom, ktorý funguje na princípe stlačenia.

Pastelové farby vedú

Biela je na ústupe. Namiesto nej sa vracajú farby. Rozhodne sa teda nemusíte báť voliť farbu, ktorá je vášmu srdcu najbližšia. Kto má romantickú dušu a miluje provensálsky štýl, môže siahnuť po oceánovo modrej alebo šalviovej farbe. Obe idú ruka v ruke s tmavšími tónmi. A čo viac? Obe upokojujú. Takže vaša kuchyňa pre vás môže byť zónou pokoja a mieru.

fines
Fines

Výrazná kuchyňa prekvapí

Pokiaľ ale máte v obľube výraznejšie farby, nevadí. V kurze je napríklad sýto fialová, tmavo modrá alebo ďalšie farby, ktoré by v kuchyni nikto nečakal. So sklom a drevom ktoré sú trendy, sa dajú výrazné farby veľmi dobre kombinovať. Fantázii sa skrátka medze nekladú. V súčasnej dobe výrobcovia HPL fólií ponúkajú nepreberné množstvo rôznych farieb a dekorov, takže sa nielen na pracovných doskách, kde sa HPL používa najviac, môžeme stretnúť s rozmanitými vzormi, nápismi, logami, farbami aj na dvierkach, alebo na odkvapových stenách. V súčasnej dobe dokážeme skombinovať trvanlivosť a osobitý, prepychový vzhľad kuchyne vďaka moderným materiálom.

S čiernou nešliapnete vedľa

Nič ale nepokazíte ani starou dobrou čiernou. Aj keď by sa táto farba mohla niekomu zdať trochu pohrebná, patrí medzi stálice kuchynského dizajnu. V kontraste so svetlými farbami a v správnej kombinácii s rôznymi materiálmi dokáže čierna vytvoriť dojem úplného luxusu.

Vyhľadávaný industriál

Jedným z najobľúbenejších je industriálny štýl, ktorý je čistý a praktický. Dominujú v ňom kovové prvky a prírodné materiály. Mramor a drevo k sebe krásne ladia. Je úplne jedno, či bývate v paneláku, v byte po babičke v činžiaku v centre mesta alebo v novostavbe, ktorá má to najlepšie za sebou. Pokiaľ si všetky tieto miesta podľa vás zaslúžia renováciu, smelo do toho! Existuje nespočetné množstvo variantov, ako môžete týmto bytom pomôcť od zastaranosti a vdýchnuť im nový život. To sa všetko odvíja samozrejme aj od finančných možností.

mall
Mall

Osvedčená klasika

Nič však nepokazíte ani lakovanými plochami a masívom. Táto kombinácia je akousi klasikou. Dohromady s vhodnými doplnkami však dokáže vytvoriť veľmi nadčasový kuchynský model.

Multifunkčný ostrovček

To isté platí aj pre kuchynské ostrovčeky, ktoré nie sú žiadnou novinkou. Tento trend, ktorý prišiel zo zámoria, sa stále vyvíja. Pokiaľ sa naň spoločne s kuchynským dizajnérom zameriate, zistíte, že sa s ním dá vyslovene čarovať. Čo tak bielu, lesklú kuchyňu skombinovať s dreveným ostrovčekom, ktorý môže slúžiť ako úložný priestor, klasická pracovná doska alebo umývacia plocha?

svetla-sk
Svetla.sk

Nech žije retro!

Pokiaľ ale nie ste zástancami moderny a radšej by ste svojmu bytu zachovali pôvodnú koncepciu, nie je problém. Pôvodnú kuchyňu môžete repasovať, prelakovať alebo vymeniť pracovnú dosku a starý drez. Keďže žijeme v čase, keď sa trendy z rokov 70. a 80. vracajú, nebude určite problém zohnať plne funkčné elektrospotrebiče, bytové doplnky, dekorácie alebo tapety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *