10 netradične originálnych vaní

vana

Voda je očistou tela i ducha. Kúpeľ z nás zmyje nánosy dňa. Vychutnajte si ho vo vani, ktorá vás pohladí i po duši. Moderné materiály priniesli organické krivky, nové uchopenie klasických tvarov či pravouhlú geometrickú čistotu.

Organická sloboda

Jedinečný materiál Ductal udáva nové (ne) pravidelné tvary. Vaňa Concrete Soft navrhnutá dizajnérom Gigim Rossim sa im plne poddala. Zmes cementu a organických vlákien je na dotyk prekvapivo mäkká a zaujme voliteľnými farebnými odtieňmi.

Zmyselná ľahkosť

Ako loďka bezpečne zakotvená na piesočnatej pláži sa vyníma vaňa z kolekcie My Nature od spoločnosti Villeroy & Boch. Kombinácia čistej línie, vysoko kvalitnej keramiky a podstavca z gaštanového dreva vytvára harmonický kontrast, ktorý je právom nositeľom Red Dot Design Award.

Šetrná

Vaňa Cabrits tvarovo evokuje estetiku a dojem vulkanickej krajiny, ale čo viac, snúbi v sebe krásnu formu s pohodlím ergonomického dizajnu. Dvojito zakrivené dno vychádza v ústrety užívateľom a ponúka kúpeľ bez nutnosti nadmerného plytvania vodou. Materiálom je biely vulkanický vápenec namixovaný so živicou, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou a lesklým kamenným povrchom.

vana
Vaňa

Bez príkras

Oválna vaňa od dizajnéra Giulia Cappelliniho je vyrobená z umelého kameňa Pietraluce. Materiál sa vyznačuje odolnosťou, stálosťou a možnosťou výroby tenkej steny. Krivka oválu je nenásilná, elegantná. Vynikne v priestore i prisadená k stene.

Relaxácia tela

Dynamicky asymetrická geometria a zvýšená zadná časť voľne stojacej vane Palomba pripomína prírodné vodná nádrž. Organická línia vytvarovaná podľa kriviek tela sľubuje pôžitok z kúpania, ktorý možno znásobiť zabudovaným LED osvetlením a vzduchovou masážou.

Africká kráľovná

Vaňa v obytnom priestore je koncept programu Living, do ktorého sa kolekciou Hilo zapojila aj dizajnérka Monica Graffeo. Vaňa je vnímaná ako kus nábytku s funkčnými doplnkami a s uceleným dizajnom. Charakteristickým znakom je panel pletený z oceľových vlákien s hrúbkou 4 mm v rôznych odtieňoch.

vana
Vaňa

Tenký ako list

Dizajnér Marco Merenda sa inšpiroval starými predmety. Výsledkom je moderná štruktúrovaná vaňa Amarcord s kultovým tvarom a odleskom viktoriánskej éry. Použitie medi ako hlavného materiálu má viac dôvodov. Meď vedie veľmi dobre teplo, odoláva korózii a je antibakteriálna.

Zarámovaná

Vaňu Malmö navrhlo dizajnérske duo Cristiana Giopato & Christopher Coombes. Milovníkom čistoty ponúkli tradičný severský štýl v modernom poňatí. K vani usadenej do dreveného jaseňového rámu možno dokúpiť stoličku a odkladací stolík v rovnakom dizajne.

vana
Vaňa

Stará škola

Vaňa Ottocento vnáša do moderného štýlu kúpeľní odtlačok 19. storočia, ktorému vládli oblé tvary liatinových, bielo smaltovaných vaňových kadí. Inovatívny materiál Cristalplant dokázal svojou pevnosťou a pružnosťou nahradiť kedysi používané liatinové podpery a dodal celkovému dizajnu vane neobyčajnú čistotu a ľahkosť.

V objatí kameňa

Vaňa je inšpirovaná dobou, ktorú Francúzi nazývajú Belle Époque (1890-1914). Klasický tvar v objatí jemných mäkkých liniek je zhotovený z dvoch tenkých stien kompozitného Krionu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *